Intră acum și în grupul de
Președintele Consiliului Județean Suceava, Gheorghe Flutur, a anunțat, luni, o nouă rută pe Aeroportul Internațional „Ștefan cel Mare” Suceava, către Egipt.
![](https://cdn.newsbucovina.ro/wp-content/uploads/2023/09/skyup-malta-1024x683.jpg)
Potrivit acestuia, începând cu data de 29 octombrie 2023, odată cu debutul pentru sezonului de Iarnă, operatorul aerian SKYUP Malta și-a anunțat intenția de a opera zboruri în regim charter de pe Aeroportul „Ștefan cel Mare-Suceava” în Egipt, spre Sharm el Sheikh.
Cursele vor fi în fiecare zi de duminică, până pe 10 martie 2024.
Cursa companiei SKYUP Malta va decola de la Sharm el Sheikh la 07:40 și va ateriza la Suceava la 11:10. Zborul spre Sharm el Sheikh va avea decolarea de la Suceava la ora 12:10 și va ateriza la ora 15:55.
Pachetele de vacanță deja se pot rezerva de la agențiile de turism partenere, a precizat sursa citată.
Intră acum și în grupul de