Intră acum și în grupul de
Liberalul Corneliu Vornicu și-a dat demisia din Consiliul Local Suceava, din motive de incompatibilitate, iar în locul său revine Liviana Enea, supleant pe lista PNL la alegerile din 5 iunie 2016.
Potrivit unui proiect de hotărâre ce va intra în ședința de joi, 28 martie a.c., consilierii locali suceveni vor lua act de încetarea de drept, prin demisie, a mandatului de consilier local al lui Corneliu Vornicu.
![](https://cdn.newsbucovina.ro/wp-content/uploads/2012/12/10577.jpg)
Astfel, pe locul vacant va reveni în Consiliul Local Suceava Liviana Enea, după ce primii supleanţi, Liviu Cîrlan şi Gheorghe Onofrei Răileanu, au renunţat la validarea mandatelor de consilieri locali.
![](https://cdn.newsbucovina.ro/wp-content/uploads/2015/10/Liviana-Enea-1024x681.jpg)
Intră acum și în grupul de