Intră acum și în grupul de
Pompierii militari ai Gărzii de Intervenție Vicovu de Sus au intervenit, sâmbătă dimineața, în jurul orei 4:00 în satul Lupcina, din comuna Ulma, pentru stingerea unui autoturism a luat foc.
![](https://cdn.newsbucovina.ro/wp-content/uploads/2020/02/auto-incendiu-3.jpeg)
Potrivit ISU Suceava, înainte de sosirea pompierilor, proprietarii au îndepărtat mașina din zona în care se afla, evitând propagarea flăcărilor la garaj și la restul gospodăriei.
Cel mai probabil, incendiul a izbucnit din cauza unui scurtcircuit produs la un conductor electric defect, iar mașina a ars în totalitate.
Pompierii au lichidat incendiul și, din fericire, nu s-au înregistrat victime omenești.
Intră acum și în grupul de