Intră acum și în grupul de
Un bărbat de 53 de ani și-a pierdut viața într-un accident rutier produs marți, pe DC 22.
În jurul orei 11:20, bărbatul se deplasa cu o motocicletă spre Bălăceana, iar la un moment dat a fost lovit de o autoutilitară condusă de un bărbat de 32 de ani, din județul Bacău. Acesta ieșea din curtea unei societăți comerciale și era obligat să acorde prioritate de trecere motocicletei.
![](https://cdn.newsbucovina.ro/wp-content/uploads/2019/06/accident-motocicleta-15-1024x576.jpeg)
Conducătorul autoutilitarei nu era băut.
În cauză s-a întocmit dosar penal, ce va fi soluţionat procedural.
Intră acum și în grupul de