Intră acum și în grupul de
După cum am relatat anterior, un grav accident rutier a avut loc marți dimineața pe raza localității Poiana Stampei, în urma căruia o persoană a murit, iar alte trei au ajuns la spital.
Pe lângă cele menționate anterior, precizăm că accidentul a avut loc în jurul orei 07:30. Din primele cercetări reiese că coliziunea s-a produs din cauza șoferului autoturismului, un bărbat de 58 de ani, din Arad.
![](https://cdn.newsbucovina.ro/wp-content/uploads/2020/10/5e413fb2-cea0-4a11-9488-ac6a9cb774b3-e1601972522739.jpg)
El conducea un Volkswagen, pe DN 17 din direcția Vatra Dornei către Bistrița, în care se aflau alți trei pasageri: un bărbat și două femei.
![](https://cdn.newsbucovina.ro/wp-content/uploads/2020/10/5123ac98-422d-4337-beca-0cb95c14c4ad.jpg)
Astfel, ajungând într-o curbă deosebit de periculoasă la dreapta, din cauza vitezei neadaptată, a pierdut controlul asupra direcției de deplasare, a pătruns pe sensul opus de mers și a intrat în coliziune frontală cu autoutilitara, condusă regulamentar de către un bărbat de 37 ani, din comuna Iacobeni.
Reiterăm faptul că în urma accidentului, șoferul camionului nu a fost rănit, în schimb toate cele patru persoane din mașină au suferit vătămări corporale. Mai mult decât atât, un arădean (57), pasager pe bancheta autoturismului, și-a pierdut viața.
Intră acum și în grupul de