Intră acum și în grupul de
O femeie (69 ani) din Vatra Moldoviței a ajuns la spital după o încercare nereușită de a traversa DN 17 din localitate prin loc nepermis.
Mai exact ea a ajuns sub roțile unei autoutilitare conduse de către un tânăr (21 ani) din Vama, accidentul având loc joi seara, în dreptul unui magazin pentru materiale de construcții din localitate.
![](https://cdn.newsbucovina.ro/wp-content/uploads/2019/03/viteza-femeie-trecere-pietoni.jpg)
Ulterior, femeia rănită a fost transportată la spitalul municipal Câmpulung Moldovenesc.
La rândul său, șoferul a fost testat cu aparatul etilotest, rezultatul fiind negativ, după care i s-a recoltat o probă biologică de sânge în vederea determinării alcoolemiei.
Intră acum și în grupul de