Intră acum și în grupul de
![](https://cdn.newsbucovina.ro/wp-content/uploads/2021/10/WhatsApp-Image-2021-10-15-at-19.26.29-1.jpeg)
Poliția Suceava face cercetări în cazul accidentului produs vineri seara în Șcheia în urma căruia au fost avariate două autovehicule, iar unul dintre conducătorii auto, o femeie de 38 de ani din Fălticeni a suferit leziuni ușoare.
Astfel, vineri seara în jurul orelor 19:00, o femeie de 38 ani din Fălticeni, a condus autoturismul pe banda din dreapta a străzii Centurii din localitatea Șcheia, stradă cu sens unic, având direcția de deplasare Suceava spre Șcheia, iar când a schimbat banda de mers, a intrat în coliziune cu autoutilitara condusă de un bărbat de 39 ani, din municipiul Fălticeni
În urma accidentului a rezultat avarierea celor două autovehicule, iar cei doi conducători auto s-au deplasat la Postul de Poliție Șcheia, pentru a soluționa accidentul.
Pe timpul întocmirii documentelor de către lucrătorii din cadrul Postului Comunal de Poliție Șcheia la sediul poliției, conducătoarea auto a acuzat o stare rău, fapt pentru care s-a solicitat o ambulanță, femeia suferind leziuni ușoare, fără a necesita internarea medicală.
Ambii conducători auto au fost testați cu aparatul etilotest rezultatele fiind negative.
În acest caz s-a întocmit dosar de cercetare penală, sub aspectul săvârşirii infracţiunii de „vătămare corporală din culpă”.
Intră acum și în grupul de