Două medalii de aur și una de bronz obținute de atleții CSM Dorna la Campionatul Național de Iarnă pentru copii

Atleții de la Clubul Sportiv Municipal Dorna au obținut noi succese la nivel național, la Cupa de Iarnă desfășurată în perioada 18-19 decembrie, la Bacău.

Competiția a fost rezervată copiilor, atleții dorneni reușind să cucerească trei medalii.

Sportiva Denisa Kore a învins în probele de 800 m și 200 m, la categoria copii 1. Sportivul Cosmin Kore a obținut locul trei în proba 600 m, categoria copii 3. Foarte aproape de podium a fost  sportivul Luca Colibaba.

„Sunt încântat de evoluția sportivilor mei care acum, la începutul sezonului competițiilor de sală, arată că sunt într-o formă foarte bună şi au stabilit recorduri personale. În același timp doresc ca sezonul competițional 2022 să ne aducă numeroase medalii. Aș vrea să mulțumesc și celor care ne finanțează: Primăria și Consiliul Local Vatra Dornei”, a declarat la finalul competiției Cristian Prâsneac, antrenor-profesor din cadrul CSM Vatra Dornei.