Măcel la Iţcani: Rapid-Rarăul 19-0! (Fotbal, Liga a III-a)

Recital de goluri pe stadionul din Iţcani cu prilejul derbiului local dintre Rapid Suceava şi Şcoala de Fotbal Rădăuţi, echipă ce a luat locul Rarăului în Liga a III-a, în pauza de iarnă. Fotbaliştii lui Bogdan Tudoreanu nu au arătat pic de milă faţă de puştii rădăuţeni şi au aplicat lovitură după lovitură, învingând în final cu 19-0! Prima reuşită a meciului i-a aparţinut lui Jalbă în primul minut, tot el marcând şi ultimul gol al primei reprize, în minutul 44. Cu şase goluri înscrise în minutele 12, 28, 38, 42, 57 şi 68, Burlacu a fost inamicul public numărul 1 al oaspeţilor, „decarul” feroviarilor ridiculizându-l practic pe tânărul portar Calance. Alte cinci goluri au fost înscrise de Vali Grămadă în minutele 8, 19, 25, 55 şi 89, acesta fiind urmat de Tudor Zaremba (15, 40, 50, 88). Celelalte două goluri ale rapidiştilor au fost înscrise de Marius Ciobanu (64) şi portarul Cătălin Pascal în minutul 72, din lovitură de pedeapsă.