Krems a pierdut din nou în campionat

Adversara Universităţii Suceava în sferturile Challenge Cup, UHK Krems continuă pasa proastă în competiţia internă. În cel de-al patrulea joc din play-off, austriecii au pierdut, scor 32-33, meciul disputat la Schwaz şi se află pe ultimul loc în clasament. În această partidă, antrenorul Stefan Szilagy i-a folosit pe Bernhard Binder, Wolfgang Filzwieser-Patrick Lachmann (6), Rados Pesic (4), Ibish Thaqi (7), Werner Lint (3, Ivica Belas (2), Pavel Hrachovec (4), Kristof Vizvary (5), Tobias Schopf, Georg Chalupa, Bernhard Grabner (1), Daniel Kottan şi Mario Osimitz. UHK Krems şi CS Universitatea se vor înfrunta în prima manşă a sferturilor de finală din Cupa Challenge, la data de 28 martie, returul fiind programat o săptămână mai târziu, la Suceava.