FC Marginea, Foresta Mălini şi Bistriţa Broşteni conduc cele trei serii (Fotbal, Liga a V-a)

Seria I

Rezultatele etapei a XXIV-a:

FC Bucovina Frătăuţii Noi – Carpaţi Gălăneşti 2 – 1
Bucovina Şerbăuţi – Avântul Grămeşti 3 – 1
Locomotiva Dorneşti – Flacăra Vicovu de Jos 3 – 1
Unirea Horodnic – Fagga Pârteşti 2 – 1
Avântul Volovăţ – FC Marginea 1 – 4
Şcoala de Fotbal Rădăuţi – Stejarul Cajvana 1 – 4
Eusadi Negostina – Bucovina Calafindeşti 2 – 4
Constructorul Dărmăneşti – Polul Nord Falcău 3 – 3
Progresul Frătăuţii Vechi a stat.

Clasament

1 FC Marginea 23 20 2 1 95-22 63p
2 Avântul Volovăţ 23 16 2 5 79-32 50p
3 Progresul Frătăuţii Vechi 22 15 2 5 70-33 47p
4 Constructorul Dărmăneşti 23 13 4 6 91-54 43p
5 Avântul Grămeşti 23 12 3 8 75-59 39p
6 Unirea Horodnic 23 12 3 8 56-53 39p
7 Flacăra Vicovu de Jos 23 12 3 8 54-54 39p
8 Polul Nord Falcău 22 11 4 7 59-47 37p
9 FC Bucovina Frătăuţii Noi 22 11 2 9 68-58 35p
10 Bucovina Calafindeşti 22 11 1 10 48-71 34p
11 Locomotiva Dorneşti 22 8 1 13 39-53 25p
12 Bucovina Şerbăuţi 22 6 5 11 40-48 23p
13 Stejarul Cajvana 22 6 2 14 40-55 20p
14 Eusadi Negostina 23 6 2 15 42-80 20p
15 Carpaţi Gălăneşti 23 6 1 16 43-62 19p
16 Fagga Pârteştii de Jos 23 4 3 16 34-86 15p
17 Şcoala de Fotbal Rădăuţi 23 1 4 18 42-106 7p

Seria a II-a

Rezultatele etapei a XXIV-a:

Viitorul Vereşti – Spicul Moara 8 – 2
Fulgerul Ciprian Porumbescu – Avântul Baia 2 – 2
Ştiinţa Mitoc – Foresta Râşca 0 – 0
Şomuzul Preuteşti – Rapid CFR III Suceava 8 – 1
Victoria Păltinoasa – Foresta Mălini 0 – 1
Voinţa Stroieşti – Progresul Ilişeşti 2 – 0
Flacăra Roşie Udeşti – Recolta Fântânele 3 – 4
Moldova Drăguşeni – Viitorul Adâncata 2 – 0
Locomotiva Zvoriştea – Progresul Salcea 3 – 0

Clasament

1 Foresta Mălini 24 15 6 3 77-33 51p
2 Rapid CFR III Suceava 24 14 4 6 65-40 46p
3 Voinţa Stroieşti 24 12 8 4 54-29 44p
4 Ştiinţa Mitoc 24 11 10 3 73-37 43p
5 Locomotiva Zvoriştea 24 12 7 5 59-28 43p
6 Viitorul Vereşti 24 14 1 9 71-48 43p
7 Moldova Drăguşeni 24 13 4 7 74-58 43p
8 Şomuzul Preuteşti 24 12 6 6 99-58 42p
9 Recolta Fântânele 24 11 5 8 70-54 41p
10 Viitorul Adâncata 24 10 7 7 60-46 37p
11 Victoria Păltinoasa 24 11 2 11 58-41 35p
12 Foresta Râşca 24 8 6 10 57-61 30p
13 Fulgerul Ciprian Porumbescu 24 9 2 13 72-86 29p
14 Progresul Salcea 24 8 4 12 68-52 28p
15 Avântul Baia 24 8 3 13 40-77 27p
16 Flacăra Roşie Udeşti 24 4 4 16 37-76 16p
17 Progresul Ilişeşti 24 2 0 22 33-132 6p
18 Spicul Moara 24 0 1 23 29-145 1p

Seria a III-a

Rezultatele etapei a XI-a:

FC Pojorâta – Inter Capu Câmpului 4 – 3
Vânătorul Dorna Candrenilor – Turboforest Poiana Stampei 3 – 1
Călimani Şaru Dornei – Călimănelul Panaci 0 – 6
Rarăul II Câmpulung – Victoria Vatra Moldoviţei 3 – 0
Forestierul Frumosu – Bistriţa Broşteni 1 – 4
Larix Dornişoara a stat.

Clasament

1 Bistriţa Broşteni 11 10 1 0 50-11 31p
2 FC Pojorâta 11 10 0 1 52-21 30p
3 Inter Capu Câmpului 11 7 0 4 33-17 21p
4 Vânătorul Dorna Candreni 11 6 1 4 31-23 19p
5 CSM Rarăul II 11 6 0 5 32-17 18p
6 Călimănelul Panaci 11 6 0 5 35-31 18p
7 Larix Dornişoara 10 4 0 6 22-35 12p
8 Călimani Şaru Dornei 10 3 1 7 20-56 10p
9 Turboforest Poiana Stampei 11 3 0 8 22-37 9p
10 Victoria Vatra Moldoviţei 11 1 2 8 11-28 5p
11 Forestierul Frumosu 11 1 1 9 17-47 4p