Marginea, Măliniul şi Broşteniul păstrează şefia seriilor (Fotbal, Liga a V-a)

Seria I

Rezultatele etapei a XXVIII-a:

Avântul Grămeşti – Flacăra Vicovu de Jos 6 – 1
Carpaţi Gălăneşti – Fagga Pârteşti 1 – 0
Bucovina Frătăuţii Noi – FC Marginea 0 – 5
Bucovina Şerbăuţi – Stejarul Cajvana 1 – 4
Locomotiva Dorneşti – Bucovina Calafindeşti 8 – 1
Unirea Hordonic – Polul Nord Falcău 3 – 1
Avântul Volovăţ – Progresul Frătăuţii Vechi 3 – 0
Şcoala de Fotbal Rădăuţi – Constructorul Dărmăneşti 4-1

Clasament

1 FC Marginea 27 23 3 1 113-26 72p +33
2 Avântul Volovăţ 27 19 3 5 90-36 60p +18
3 Progresul Frătăuţii Vechi 26 16 3 7 77-38 51p +15
4 Constructorul Dărmăneşti 26 14 5 7 96-59 47p +8
5 Unirea Horodnic 27 14 3 10 61-62 45p +3
6 Flacăra Vicovu de Jos 27 14 3 10 63-68 45p +6
7 Avântul Grămeşti 26 13 3 10 83-66 42p 0
8 Polul Nord Falcău 26 12 6 8 70-56 42p +
9 FC Bucovina Frătăuţii Noi 26 13 3 10 80-68 42p +3
10 Bucovina Calafindeşti 26 13 1 12 58-87 40p +1
11 Locomotiva Dorneşti 26 9 2 15 50-61 29p -7
12 Stejarul Cajvana 26 9 1 16 44-57 28p -14
13 Bucovina Şerbăuţi 26 7 5 14 50-63 26p -10
14 Carpaţi Gălăneşti 26 8 1 17 48-65 25p -11
15 Eusadi Negostina 26 7 1 18 42-89 22p -20
16 Fagga Pârteştii de Jos 27 5 4 18 40-96 19p -20
17 Şcoala de Fotbal Rădăuţi 27 2 5 20 51-119 11p -25

Seria a II-a

Rezultatele etapei a XXVIII-a:

Avântul Baia – Foresta Râşca 5 – 2
Spicul Moara – Rapid III Suceava 2 – 7
Viitorul Vereşti – Foresta Mălini 1 – 3
Fulgerul Ciprian Porumbescu – Progresul Ilişeşti 6 – 3
Ştiinţa Mitoc – Recolta Fântânele 4 – 1
Şomuzul Preuteşti – Viitorul Adâncata 1 – 1
Victoria Păltinoasa – Locomotiva Zvoriştea 4 – 3
Voinţa Stroieşti – Moldova Drăguşeni 6 – 2
Flacăra Roşie Udeşti – Progresul Salcea 2 – 2

Clasament

1 Foresta Mălini 28 19 6 3 95-35 63p +21
2 Rapid CFR III Suceava 28 17 4 7 80-51 55p +13
3 Voinţa Stroieşti 28 15 8 5 64-34 53p +11
4 Recolta Fântânele 28 16 5 7 83-59 53p +11
5 Viitorul Vereşti 27 16 1 10 83-57 49p +7
6 Moldova Drăguşeni 28 15 4 9 85-70 49p +7
7 Ştiinţa Mitoc 28 12 11 5 82-45 47p +5
8 Şomuzul Preuteşti 28 13 7 8 110-68 46p +4
9 Locomotiva Zvoriştea 28 13 7 8 66-37 46p +4
10 Victoria Păltinoasa 28 13 2 13 66-48 41p -1
11 Viitorul Adâncata 28 11 8 9 63-51 41p -1
12 Progresul Salcea 28 11 5 12 81-57 38p -4
13 Foresta Râşca 28 10 6 12 74-74 36p -6
14 Fulgerul Ciprian Porumbescu 28 10 2 16 81-104 32p -10
15 Avântul Baia 28 9 3 16 50-86 30p -9
16 Flacăra Roşie Udeşti 28 5 5 18 44-88 20p -22
17 Progresul Ilişeşti 28 2 1 25 39-152 7p -33
18 Spicul Moara 28 1 1 26 36-167 4p -35

Seria a III-a

Rezultatele etapei a XVIII-a:

FC Pojorâta – Călimănelul Panaci 9 – 1
TurboForest Poiana Stampei – Victoria Vatra Moldoviţei 2 – 1
Inter Capu Câmpului – Bistriţa Broşteni 0 – 2
Vânătorul Dorna Candrenilor – Larix Dornişoara 3 – 0
Rarăul II Câmpulung – Forestierul Frumosu 5 – 0
Călimani Şaru Dornei a stat.

Clasament

1. Bistriţa Broşteni 15 14 1 0 64-17 43p +19
2. FC Pojorâta 14 13 0 1 70-25 39p +18
3. Vânătorul Dorna Candrenilor 15 9 1 5 39-27 28p +7
4. Inter Capu Câmpului 14 6 0 8 36-27 24p 0
5. Rarăul II Câmpulung 14 7 0 7 40-26 21p 0
6. Călimănelul Panaci 15 6 0 9 37-46 18p -6
7. Larix Dornişoara 14 5 1 8 28-44 16p -2
8. TurboForest Poiana Stampei 15 6 0 9 32-46 18p -3
9. Victoria Vatra Moldoviţei 15 3 2 10 23-33 11p -10
10. Călimani Şaru Dornei 14 3 2 9 22-67 11p -10
11. Forestierul Frumosu 14 2 1 11 25-58 7p -14