FC Marginea, Foresta Mălini şi FC Pojorâta au promovat în Liga a IV-a (Fotbal – Liga a V-a)

Ultima etapă a Ligii a V-a a rezolvat ecuaţia promovării în Liga a IV-a. Dacă FC Marginea şi Foresta Mălini erau deja cu gândul la eşalonul imediat superior, FC Pojorâta a acces în Liga a IV-a în urma rezultatului din ultima etapă, 9- 0 pe teren propriu cu Larix Dornişoara.

Rezultate înregistrate în etapa a XXXIV-a din Seria I:

FC Marginea – Stejarul Cajvana 5-1
Fagga Pârteşti – Bucovina Calafindeşti 6-2
Flacăra Vicov – Polul Nord Falcău 3-0
Avântul Grămeşti – Progresul Frătăuţii Vechi 9-2
Carpaţi Gălăneşti – Constructorul Dărmăneşti 3-0
Bucovina Frătăuţii Noi – Eusadi Negostina 6-2
Bucovina Şebăuţi – Şcoala de Fotbal Rădăuţi 3-0
Locomotiva Dorneşti – Avântul Volovăţ 3-1
Unirea Horodnic a stat.

Clasament seria I

1 FC Marginea 32 27 3 2 132-35 84p
2 Avântul Volovăţ 32 23 3 6 121-45 72p
3 Progresul Frătăuţii Vechi 32 18 5 9 90-56 59p
4 Avântul Grămeşti 32 18 4 10 107-71 58p
5 Flacăra Vicovu de Jos 32 17 3 12 75-80 54p
6 Bucovina Frătăuţii Noi 32 16 5 11 95-75 53p
7 Polul Nord Falcău 32 15 8 9 81-66 53p
8 Unirea Horodnic 32 16 4 12 74-78 52p
9 Constructorul Dărmăneşti 32 15 5 12 107-80 50p
10 Bucovina Calafindeşti 32 16 1 15 73-96 49p
11 Locomotiva Dorneşti 32 12 2 18 59-74 38p
12 Bucovina Şerbăuţi 32 10 5 17 64-73 35p
13 Stejarul Cajvana 32 11 1 20 64-73 34p
14 Carpaţi Gălăneşti 32 10 1 21 60-88 31p
15 Eusadi Negostina 32 9 1 22 52-121 28p
16 Fagga Pârteştii de Jos 32 6 4 22 51-120 22p
17 Şcoala de Fotbal Rădăuţi 32 3 5 24 62-136 14p

Rezultatele etapei a XXXIV-a din Seria a II-a:

Foresta Mălini – Progresul Ilişeşti 11-0
Rapid III Suceava – Recolta Fântânele 0-3
Foresta Râşca – Viitorul Adâncata 3-2
Avântul Baia – Locomotiva Zvoriştea 2-1
Spicul Moara – Moldova Drăguşeni 4-7
Viitorul Vereşti – Flacăra Roşie Udeşti 4-3
Fulgerul Ciprian Porumbescu – Voinţa Stroieşti 1-4
Ştiinţa Mitoc – Victoria Păltinoasa 4-0
Şomuzul Preuteşti – Progresul Salcea 3-0

Clasament seria a II-a

1 Foresta Mălini 34 25 6 3 132-35 81p
2 Recolta Fântânele 34 20 6 8 111-65 66p
3 Viitorul Stroieşti 34 19 9 6 76-32 66p
4 Voinţa Vereşti 34 21 2 11 102-70 65p
5 Moldova Drăguşeni 34 18 5 11 103-90 59p
6 Rapid CFR III Suceava 34 18 4 12 92-72 58p
7 Ştiinţa Mitoc 34 15 11 8 97-59 56p
8 Locomotiva Zvoriştea 34 16 7 11 84-50 55p
9 Viitorul Adâncata 34 15 8 11 84-63 53p
10 Şomuzul Preuteşti 34 15 7 12 119-80 52p
11 Victoria Păltinoasa 34 16 3 15 80-58 51p
12 Foresta Râşca 34 13 6 15 88-89 45p
13 Progresul Salcea 34 13 5 16 85-69 44p
14 Fulgerul Ciprian Porumbescu 34 12 2 20 94-133 38p
15 Avântul Baia 34 10 5 19 62-111 35p
16 Flacăra Roşie Udeşti 34 7 6 21 58-105 27p
17 Progresul Ilişeşti 34 4 2 28 54-176 14p
18 Spicul Moara 34 1 2 31 46-20 35p

Rezultatele etapei a XXII-a din Seria a III-a:

FC Pojorâta – Larix Dornişoara 9-0
Victoria Vatra Moldoviţei – Forestierul Frumosu 2-0
Călimănelul Panaci – Rarăul Câmpulung 3-1
Turboforest Poiana Stampei – Călimani Şaru Dornei 3-0
Inter Capu Câmpului – Vânătorul Dorna Candrenilor 3-0
Bistriţa Broşteni a stat.

Clasament seria a III-a

1 FC Pojorâta 20 18 1 1 103-29 55p
2 Bistriţa Broşteni 20 18 1 1 179-25 55p
3 Vânătorul Dorna Candrenilor 20 11 1 8 50-38 34p
4 Inter Capu Câmpului 20 11 0 9 51-35 33p
5 CSM Rarăul II 20 10 1 9 56-40 31p
6 TurboForest Poiana Stampei 20 9 0 11 40-52 27p
7 Călimănelul Panaci 20 7 1 12 37-58 22p
8 Larix Dornişoara 20 6 3 11 35-64 21p
9 Victoria Vatra Moldoviţei 20 5 3 12 34-46 18p
10 Forestierul Frumosu 20 5 1 14 35-70 16p
11 Călimani Şaru Dornei 20 3 2 15 30-99 11p