Juniorii humoreni au eliminat Mediaşul şi s-au calificat la turneul final (Fotbal, Juniori Liga a IV-a)

Campioana judeţului în întrecerea juniorilor din Liga a IV-a, CS Gura Humorului, a terminat nedecis, scor 2-2, meciul retur cu Gaz Metan, susţinut duminică după amiază la Mediaş, reuşind o calificare istorică la turneul final. Având un avantaj minim după victoria cu 3-2 obţinută în tur, humorenii au încasat repede un gol în confruntarea de la Mediaş, sinonim cu eliminarea din competiţie.

Fotbaliştii pregătiţi de Gigi Lazăr au revenit însă senzaţional după pauză şi au preluat conducerea prin reuşitele semnate de Cr. Bandol şi Călinescu, astfel că golul marcat de gazde cu două minute înainte de final nu a mai putut schimba nimic.
CS Gura Humorului: Cioltan – Căt. Bandol, Kuruc, Lazăr, Finiş – Căjvăneanu, Mihailovici, Cr. Bandol, Huţu – Timu, Târnovan. Au mai intrat Călinescu, Croitoru şi Vrăbiuţă.

În meciul tur al barajului de calificare pentru turneul final CS Gura Humorului a dispus pe teren propriu cu scorul de 3-2 de Gaz Metan Mediaş. Oaspeţii au condus cu scorul de 2-0 la pauză însă fotbaliştii pregătiţi de Gigi Lazăr au avut o revenire senzaţională în partea secundă, când au reuşit să puncteze de trei ori prin Kuruc, Târnovan şi Flutur.

CS Gura Humorului a evoluat în formula Călinescu – Macovei, Kuruc, Lazăr, Flutur – Huţu, Mihailovici, Botezatu, Cr. Bandol – Timu, Târnovan. Rezerve: Ciolpan, Finiş, Vrăbiuţă, Căjvăneanu, Croitor, C. Bandol.