Cetatea II a zdrobit Unirea Boroaia (Fotbal, Liga a IV-a)

Hattrick-ul reuşit de Crişu şi golurile lui Golofca şi Corneanu au adus prima victorie a Cetăţii II în actuala ediţie a Ligii a IV-a. Echipa „satelit” de la Arbore s-a impus cu 5-0 în faţa Unirii Boroaia. Într-un alt meci al rundei, nou-promovata Foresta Mălini şi-a respectat statutul de lider al campionatului, impunându-se la Moldoviţa cu 2-1, graţie reuşitelor semnate de Geo Stanca şi Marius Păşcănuţ. Golul gazdelor a fost marcat de Nicolae Niga în minutul 67, când oaspeţii conduceau deja cu 2-0.

Într-un alt derbi al etapei a IV-a, Bucovina Rădăuţi a învins cu 3-2 pe Viitorul Liteni, Iulian Ionesi fiind eroul gazdelor. Jucătorul care în vară s-a pregătit cu Cetatea a marcat de trei ori în poarta lui Bejinariu, ultimul gol marcându-l în al patrulea minut al prelungirilor.

Avîntul Frasin – Minerul Iacobeni 2-1
Dorna Vatra Dornei – Releul Mihoveni 3-0 (neprezentare)

11 Steaua Dumbrăveni 4 1 1 2 4-5 4p
12 Minerul Iacobeni 4 1 0 3 4-12 3p
13 Florconstruct Pătrăuţi 3 0 2 1 7-12 2p
14 Unirea Boroaia 4 0 1 3 4-15 1p
15 CN “Nicu Gane” Fălticeni 3 0 0 3 2-6 0p
16 FC Pojorâta 4 0 0 4 4-11 0p