Florconstruct Patrauti produce surpriza pe terenul echipei Steaua Dumbraveni (Fotbal – Liga a IV-a)

Într-o partidă din etapa a VIII-a, Steaua Dumbrăveni – Florconstruct Pătrăuţi 1-3

Florcontruct Pătrăuţi a realizat una din surprizele etapei a VIII-a a Ligii a IV-a reuşind să se impună pe terenul grupării Steaua Dumbrăveni. Formaţia oaspete s-a desprins decisiv în repriza secundă, la pauză scorul fiind egal 1-1. Pentru Florconstruct Pătrăuţi au marcat Stoian, Eugen Romaş şi Luţac, singurul gol al gazdelor fiind înscris de Cîrlig.

Steaua Dumbrăveni: Ţărcuş – Hriţcu, Agachi, Cîrlig, V.Romaniuc, Zaiţ, Pascariu, Musteaţă, Gigica, Grigoraş, Jigailov. Au mai jucat: Vatamanu, Hermeniuc, Ghilan şi P.Siminiceanu.
Antrenor: Cornel Pană

Florconstruct Pătrăuţi: Tănăsuc – Clicinschi, T.Crainiciuc, Em.Romaş, Florea, Cîrlan, Eug.Romaş, Stoian., Leonte, Luţac, Ferariu. Au mai evoluat: Holca, Sferdovschi şi Burduja.
Antrenor: Constantin Bîrsan