Foresta Malini ia avans (Fotbal, Liga a IV-a)

Foresta Mălini a profitat în etapa a IX-a disputată duminică de pasul greşit făcut de CSM Dorna Vatra Dornei şi s-a distanţat la cinci puncte în fruntea clasamentului. Echipa antrenată de Cornel Anton a dispus cu 2-1 de Unirea Boroaia. Oaspeţii au deschis scorul în minutul 21 prin Vicu însă mălinarii au egalat prin Vasiliu, cu şase minute înaintea pauzei. Imediat după reluare, Marius Păşcănuţ a înscris pentru 2-1 şi a stabilit scorul final al întâlnirii.

Ocupanta locului secund, CSM Dorna Vatra Dornei a pierdut cu 0-2 în deplasarea de la Liteni, unde Viitorul a câştigat graţie golurilor marcate de Petru Scutelnicu în minutele 2 şi 90.

Într-un alt meci al rundei de duminică, Cetatea II Suceava a învins cu 3-0 e Foresta Moldoviţa. Crişu a reuşit o „dublă” în minutele 17 şi 58, iar scorul final a fost stabilit de atacantul moldovean Victor Gonţa, în minutul 65.

13. Florconstruct Pătrăuţi 9 1 3 5 14-28 6
14. Minerul Iacobeni 9 2 0 7 8-32 6
15. Steaua Dumbrăveni 9 1 2 6 9-19 5
16. Unirea Boroaia 9 1 2 6 13-26 5