Cei mai buni atleti suceveni s-au intrecut in cadrul etapei judetene a Campionatului National (Atletism)

Sala de atletism a complexului „Areni” din Suceava a găzduit recent în organizarea Direcţuiei pentru Sport a Judeţului Suceava, a Asociaţiei Judeţene de Atletism şi a Clubului Sportiv Municipal Suceava etapa judeţeană a Campionatului Naţional de atletism pentru juniori I, tineret şi seniori. Deşi la întreceri nu au participat toţi atleţii suceveni de marcă, performanţele au fost remarcabile.

Rezultate înregistrate în probele de 60, 400, 800, 1.500, 3.000 de metri şi la săritura în lungime:

60 metri plat juniori I masculin
I Alexandru Lucanu (CSŞ Gura Humorului)
II Andrei Trofin (LPS Suceava)
III Ionuţ Doroşan (LPS Suceava)

60 metri plat juniori I feminin
I Ioana Vrăjitoriu (LPS Suceava)
II Ioana Agapi (CSŞ Gura Humorului)
La tineret Pantelimona Mihoc de la CSUniversitatea Suceava s-a întrecut doar cu acele cronometrului.

400 metri juniori I
I Ioana Agapi (CSŞ Gura Humorului)

400 metri senioare
I Viorica Hasna (CSM Suceava)

400 metri juniori I masculin
I Alexandru Lucanu (CSŞ Gura Humorului)
II Florin Diaconu (CSŞ „Nicu Gane” Fălticeni)
III Marinel Ivaniciuc (CS Universitatea Suceava)

800 metri juniori I masculin
I Alexandru Suduc (CSŞ „Nicu Gane” Fălticeni)

800 metri tineret masculin
I Cătălin Amărioarei (CSŞ „Nicu Gane” Fălticeni)

1.500 metri juniori I masculin
I Alexandru Niţă (CSŞ „Nicu Gane” Fălticeni)
II Alexandru Nistor (CSM Suceava)
III Adrian Cuciorvă (CSŞ „Nicu Gane” Fălticeni)

1.500 metri senioare
I Viorica Hasna (CSM Suceava)

3.000 metri tineret feminin
I Iuliana Coşarcă (CSŞ Gura Humorului)

3.000 metri tineret masculin
I Cătălin Şuhani (CSŞ Gura Humorului)
II Ilie Rătundu (CSŞ Gura Humorului)

3.000 metri juniori I masculin
I Iustin Mandiuc (LPS Suceava)
II Andrei Strugaru (LPS Suceava)
III Marius Hasciovschi (CSŞ Gura Humorului)

Săritura în lungime juniori I masculin
I Dragoş Marcian (LPS Suceava)
II Bogdan Birnicu (LPS Suceava)

Săritura în lungime tineret feminin
I Pantelimona Mohoc (CSU Suceava)

Săritura în lungime juniori I feminin
I Ioana Vrăjitoriu (LPS Suceava)
Cei care au urcat pe podiumul de premiere au primit diplome şi tricouri din partea organizatorilor.