CS Universitatea Suceava s-a calificat in sferturile de finala ale Challenge CUP

După un meci tras aproape la indigo în care efectiv au zburdat pe teren, elevii lui Leonard Bibirig au reuşit să se califice în sferturile de finală ale prestigioasei competitii de handbal- Challenge CUP.

Scorul cu care s-a terminat meciul dintre Time Burevestnik Lugansk şi CS Universitatea Suceava a fost de 21 – 31, sucevenii reuşind performanţa de a-şi surclasa adversarii din Ucraina cu o neverosimilă diferenţă de 21 de goluri.

Asta după ce în turul desfăşurat la Suceava universitarii s-au impus cu scorul de 31 la 20.

Este pentru a doua oară consecutiv când CS Universitatea Suceava se califică în sferturile de finale ale Challenge CUP după ce în ediţia de anul trecut al competiţei a reuşut performanţa unică în istoria sporturilor de echipe din judeţ, de a juca finala Cupei în compania echipei româneşti CSM Reşiţa.

NewsBucovina.ro felicită echipa de handbal a Sucevei.