Bucovina Fratautii Noi, lider dupa 13 etape (Fotbal, Liga a V-a: REZULTATE)

Luni, în a doua zi de Paşte, Liga a V-a judeţeană a avut programată runda a 13-a, care nu a adus modificări spectaculoase în ierarhiile din cele patru serii. Scorul etapei s-a înregistrat în Seria a IV-a, la Vatra Dornei, acolo unde “gazdele” Vânătorul Dorna Candrenilor au dispus cu 11-2 de “lanterna roşie” Bistriţa Aurie Cârlibaba. În Seria I lider este Bucovina Frătăuţii Noi, care în această rundă a zdrobit cu scorul de 5-0 pe Fagga Pârteşti.

Seria I

Rezultatele etapei a 13-a:

Avântul Volovăţ – Bradul Putna 2-1
Flacăra Vicovu de Jos – Unirea Horodnic 1-1
Bucovina Frătăuţii Noi – Fagga Pârteşti de Jos 5-0
Carpaţi Gălăneşti – Progresul Frătăuţii Vechi (întrerupt)
Şcoala de Fotbal Rădăuţi – Victoria Vatra Moldoviţei 0-1
Standard Rădăuţi – Stejarul Cajvana 2-0

Clasament Seria I

1. Bucovina Frătăuţii Noi 13 10 3 0 43 – 20 33p
2. Standard Rădăuţi 13 10 1 2 37 – 19 31
3. Avântul Volovăţ 13 9 1 3 40 – 15 28
4. Bradul Putna 13 8 1 4 39 – 16 25
5. Flacăra Vicovu de Jos 13 6 2 5 27 – 25 20
6. Unirea Horodnic 13 5 4 4 20 – 20 19
7. Victoria Vatra Moldoviţei 13 4 2 6 23 – 29 14
8. Stejarul Cajvana 13 4 2 7 21 – 29 14
9. Carpaţi Gălăneşti 12 4 1 7 20 – 26 13
10. Progr. Frătăuţii Vechi 12 3 1 8 19 – 34 10
11. Fagga Pârteşti 13 3 1 9 26 – 46 10
12. Şcoala de fotbal Rădăuţi 13 2 0 11 12 – 40 6

Seria a II-a

Rezultatele etapei a 13-a:

Avântul Grămeşti – Locomotiva Dorneşti 3-0
Bucovina Calafindeşti – Viitorul Adâncata 0-2
Ştiinţa Mitoc – Bucovina Şerbăuţi 2-2
Progresul Salcea – Sporting Suceava 1-3
Recolta Fânânele – Zimbrul Siret 0-2
Viitorul Vereşti – Eusadi Negostina 3-0

Clasament Seria a II-a

1. Avântul Grămeşti 13 9 2 1 49 – 12 32p
2. Zimbrul Siret 13 9 0 4 43 – 15 27
3. Viitorul Vereşti 13 9 0 4 38 – 20 27
4. Viitorul Adâncata 13 8 2 3 32 – 19 26
5. Ştiinţa Mitoc 13 7 1 5 33 – 21 22
6. Recolta Fântânele 13 6 1 6 32 – 34 19
7. Bucovina Şerbăuţi 13 4 6 3 26 – 25 18
8. CS Sporting Suceava 13 5 2 6 30 – 32 17
9. Locomotiva Dorneşti 13 4 1 8 26 – 30 13
10. Bucovina Calafindeşti 13 4 1 8 32 – 51 13
11. Progresul Salcea 13 1 3 9 20 – 58 6
12. Eusadi Negostina 13 1 1 11 17 – 59 4

Seria a III-a

Rezultatele etapei a 13-a:

Victoria Păltinoasa – Spicul Moara 2-1
Fulgerul Ciprian Porumbescu – Avântul Baia 4-2
Progresul Ilişeşti – Foresta Râşca 5-3
Inter Capu Câmpului – Voinţa Stroieşti 2-2
Moldova Drăguşeni – Rapid CFR II Suceava 6-2
Şomuzul Preuteşti – Sporting Buneşti 1-3

Clasament Seria a III-a

1. Sporting Buneşti 13 10 0 3 32 – 20 30p
2. Victoria Păltinoasa 13 9 1 3 30 – 18 28
3. Voinţa Stroieşti 13 8 3 2 30 – 16 27
4. Inter Capu Câmpului 13 7 2 4 29 – 22 23
5. Rapid CFR II Suceava 13 7 1 5 34 – 28 22
6. Şomuzul Preuteşti 13 7 0 6 33 – 29 21
7. Progresul Ilişeşti 13 5 2 6 23 – 28 17
8. Ciprian Porumbescu 13 5 1 7 32 – 32 16
9. Avântul Baia 13 4 2 7 33 – 35 14
10. Moldova Drăguşeni 13 4 0 9 36 – 45 12
11. Foresta Râşca 13 2 3 8 25 – 37 9
12. Spicul Moara 13 2 1 10 21 – 43 7

Seria a IV-a

Rezultatele etapei a 13-a:

Forestierul Frumosu – Călimani Şaru Dornei 3-2
CS II Gura Humorului – Rarăul Câmpulung Moldovenesc 3-0
Bistriţa Broşteni – Larix Dornişoara 3-0
Turbo Forest Poiana Ştampei – Arinul Dorna Arini 0-4
Vânătorul Dorna Candrenilor – Bistriţa Aurie Cârlibaba 11-2
Suhardul Ciocăneşti – Călimănelul Panaci 2-1

Clasament Seria a IV-a

1. Arinul Dorna Arini 13 11 1 1 42 – 13 34p
2. CS II Gura Humorului 13 10 1 2 52 – 9 31
3. Suhardul Ciocăneşti 13 9 2 2 30 – 16 29
4. Dorna Candrenilor 13 9 1 3 43 – 17 28
5. Bistriţa Broşteni 13 6 2 4 31 – 20 20
6. Poiana Stampei 13 5 4 4 25 – 23 19
7. Forestierul Frumosu 13 6 1 6 26 – 31 19
8. Rarăul Câmpulung 13 4 1 8 23 – 37 13
9. Călimănelul Panaci 13 3 1 9 20 – 43 10
10. Larix Dornişoara 13 2 2 9 18 – 42 8
11. Călimani Şaru Dornei 13 2 1 10 16 – 40 7
12. Bistriţa Aurie Cârlibaba 13 2 1 10 19 – 55 7