Succes acontat din prima repriza (Fotbal, Liga a III-a)

Rapid CFR Suceava – Cetatea Tg. Neamţ 2-0 (2-0)

În ultimul meci al etapei a 23-a din Liga a III-a, Rapid CFR Suceava s-a impus cu 2-0 în faţa Cetăţii Tg. Neamţ, prin golurile marcate de Pantea (5) şi Jalbă (22). Prima repriză a aparţinut feroviarilor, care ar fi putut conduce chiar cu 3-0 dacă lobul lui Şuleru nu ar fi lovit bara. În repriza secundă, oaspeţii au încercat să reducă diferenţa. Nu au reuşit şi mai mult decât atât au fost la un pas să mai primească un gol în ultimul sfert de oră, când Negru a trimis peste poartă.

Pentru Rapid au evoluat: Gavriloaia, Pantea, Sevaciuc, Plecanciuc, Oniu, Apetri, Romaniuc, Stănescu, Jalbă, M. Negru, Şuleru. pe parcursul părţii secunde, au mai intrat Burlacu, Duman, P. Bosancu şi Sava. Antrenor Bogdan Tudoreanu