Cu o etapa ramasa pana la final, se stie podiumul actualei editii (Fotbal, Liga a IV-a, seniori)

Danalis Zvoriştea a dispus cu scorul de 4-0 pe teren propriu de Dorna Vatra Dornei, într-un meci contând pentru etapa a XXIX-a din Liga a IV-a. Fotbaliştii pregătiţi de Nae Grosu au tranşat soarta meciului până la pauză, prin reuşitele semnate Păcurari (2), Corban şi Ciurlă. În urma acestui rezultat, Danalis Zvoriştea şi-a asigurat locul al treilea în clasament cu o etapă înainte de finalul stagiunii.

Cetatea II Arbore şi Foresta Mălini au încheiat nedecis, scor 2-2, după un meci presărat cu incidente. Oaspeţii au condus cu 2-0 la un moment dat graţie „dublei” semnate de Păşcănuţ, însă gazdele au reuşit să restabilească egalitatea prin golurile lui Crişu şi Bejinariu.

Acest rezultat nu are niciun efect în stabilirea ierarhiei finale, cea mai mare supărare a celor din Mălini fiind cauzată de accidentarea golgheterului Vasiliu, care poate rata confruntarea de la barajul pentru promovarea în Liga a III-a. Gazdele au încheiat meciul cu doi fotbalişti mai puţin pe teren, Răzlog (foto) şi Stamate fiind eliminaţi de centralul Bogdan Conţ. Nici oaspeţii n-au terminat în efectiv complet, A. Aileni fiind şi el trimis mai repede la cabine. Din cauza furiei spectatorilor din Arbore, brigada de arbitri şi observatorul Lilioara Grămadă au părăsit cu întârziere vestiarele.

Într-un alt meci din etapa a XXIX-a, CN Nicu Gane Fălticeni a învins în extremis pe Minerul Iacobeni, prin golul marcat de Matei în penultimul minut de joc.

11 Florconstruct Pătrăuţi 29 11 3 15 54-69 36p
12 Minerul Iacobeni 29 12 0 17 49-75 36p
13 Unirea Boroaia 29 10 5 14 50-61 35p
14 FC Pojorâta 29 9 2 18 47-71 29p
15 Steaua Dumbrăveni 29 7 3 19 35-61 24p
16 Releul Mihoveni 29 7 0 22 35-101 21p