Invinsi de HC Vaslui (Handbal)

CS Universitatea II Suceava – HC Vaslui 45-46 (14-17, 30-34)

Într-un amical disputat miercuri, în sala LPS din Suceava, CS Universitatea II a cedat cu scorul de 45-46 meciul disputat în compania grupării HC Vaslui. Partida s-a disputat pe durata a trei reprize a câte 30 de minute. La capătul primelor 30 de minute scorul a fost 14-17 pentru ca după o oră de joc scorul fpe 30-34. În repriza suplimentar, sucevenii, conduşi de pe margine de Leonard Bibirig şi Răzvan Bernicu au evoluat mai bine în faza defensivă şi restabilit egalitatea, scor 34-34 în minutul 66.

Mai mult decât atât CSU II a condus de câteva ori, 37-36 (min. 71), 44-43 (min. 88) însă pe fondul unor erori făcute în atac pe final de meci, oaspeţii s-au impus.

Pentru CS Universitatea II au evoluat: Drăghici, Poienari – Dumitraş, Ţăgănaş, Bahan, Smeu, Roşu, Buga, Gavrilovici, Camilari, Burlacu, Negru şi Bejan.

Joi, în prima zi a Memorialului “Mihai Mironiuc”, CSU II Suceava va juca de la ora 12:00 împotriva Universităţii Transilvania Cluj, iar de la ora 16.00 împotriva celor de la Minaur Baia Mare.