Fotbal:Avantul Volovat, Moldova Draguseni si Turbo Forest Poiana Stampei au promovat

Avântul Volovăţ, Moldova Drăguşeni şi TurboForest Poiana Stampei sunt echipele care au promovat din Liga a V-a în Liga a IV-a la finalul ediţiei 2010-2011.

Dacă în Seria I, echipa câştigătoare se ştia încă din urmă cu o etapă, în Seria a II-a, Moldova Drăguşeni s-a impus în derbiul cu Inter Capu Câmpului şi şi-a asigurat biletele pentru eşalonul superior.

În Seria a III-a, Turbo Forest Poiana Stampei s-a impus pe terenul celor de la Călimănelu Panaci şi a promovat.

Rezultatele înregistrate în ultima etapă din Seria I:

Locomotiva Dorneşti – Bucovina Şerbăuţi 2 – 0
Bucovina Calafindeşti – Avântul Volovăţ 1 – 2
Unirea Horodnic – Ştiinţa Mitoc 6 – 0
Victoria Păltinoasa – Viitorul Adâncata 3 – 3
Bradul Putna – Flacăra Vicovu de Jos 5 – 2
Progresul Frătăuţii Vechi – Avântul Grămeşti 12 – 1

Clasament

1 Avântul Volovăţ 22 17 3 2 61-19 54
2 Bradul Putna 22 16 1 5 71-34 49
3 Progresul Frătăuţii Vechi 22 12 4 6 53-24 40
4 Viitorul Adâncata 22 9 8 5 57-41 35
5 Ştiinţa Mitoc 22 11 2 9 58-44 35
6 Flacăra Vicovu de Jos 22 10 2 10 53-43 32
7 Bucovina Şerbăuţi 22 9 2 11 51-52 29
8 Avântul Grămeşti 22 9 1 12 51-84 28
9 Locomotiva Dorneşti 22 7 3 12 48-53 24
10 Unirea Horodnic 22 7 3 12 51-64 24
11 Victoria Păltinoasa 22 5 5 12 40-77 20
12 Bucovina Calafindeşti 22 2 2 18 39-98 8

Rezultatele înregistrate în ultima etapă din Seria a II-a:

Viitorul Vereşti – Fulgerul Ciprian Porumbescu 6 – 2
Avântul Baia – Recolta Fântânele 3 – 3
Foresta Râşca – Progresul Salcea 2 – 4
AS Şomuz Fălticeni – Sporting Buneşti 3 – 1
Moldova Drăguşeni – Inter Capu Câmpului 3 – 0
Spicul Moara – Şomuzul Preuteşti a stat.

Clasament

1 Moldova Drăguşeni 20 13 4 3 68-26 43
2 Progresul Salcea 20 12 5 3 48-26 41
3 Inter Capu Câmpului 20 12 2 6 44-35 38
4 Şomuz Fălticeni 20 12 1 7 44-25 37
5 Viitorul Vereşti 20 11 3 6 53-33 36
6 Recolta Fântânele 20 8 4 8 44-47 28
7 Fulgerul Ciprian Porumbescu 20 7 1 12 40-59 22
8 Avântul Baia 20 6 4 10 35-56 22
9 Sporting Buneşti 20 6 2 12 29-42 20
10 Şomuzul Preuteşti 20 6 1 13 35-46 19
11 Foresta Râşca 20 3 1 16 14-59 10

Rezultatele înregistrate în ultima etapă din Seria a III-a:

Călimani Şaru Dornei – Larix Dornişoara 3 – 3
Victoria Vatra Moldoviţei – Bistriţa Broşteni 6 – 2
Vânătorul Dorna Candrenilor – FC Pojorâta 1 – 4
Forestierul Frumosu – Fagga Pârteştii de Jos 0 – 3
Călimănelu Panaci – Turbo Foresta Poiana Stampei 0 – 1

Clasament

1 Turbo Forest Poiana Stampei 18 13 2 3 45-30 41
2 FC Pojorâta 18 12 3 3 48-17 39
3 Victoria Vatra Moldoviţei 18 10 2 5 57-35 35
4 Vânătorul Dorna Candrenilor 18 10 2 6 49-38 32
5 Călimănelu Panaci 18 10 0 8 36-27 30
6 Fagga Pârteştii de Jos 18 7 1 10 45-55 22
7 Călimani Şaru Dornei 18 5 3 10 37-54 18
8 Bistriţa Broşteni 18 5 2 10 40-50 17
9 Larix Dornişoara 18 5 2 11 40-58 17
10 Forestierul Frumosu 18 3 1 14 16-49 10