Fotbal – Liga a V-a: Somuzul Preutesti, Flacara Vicovu de Jos, Bradul Putna, Victoria Vatra Moldovitei si Dorna Vatra Dornei, punctaj maxim dupa primele etape

Singura formaţie cu punctaj maxim după primele trei etape ale seriei I a Ligii a V-a este Şomuzul Preuteşti. Gruparea din Preuteşti a câştigat la limită, 2-1, pe terenul echipei Recolta Fântânele şi este lider.

Rezultate înregistrate în etapa a III-a a seriei I:

Voinţa Bursuceni – Progresul Salcea 2-1
Steaua Dumbrăveni – Sporting Buneşti 3-2
Flacăra Roşie Udeşti – Foresta Râşca 5-1
Voinţa Zvoriştea – Şomuz Fălticeni 2-2
Avântul Baia – Inter Capu Câmpului 0-4
Recolta Fântânele – Şomuzul Preuteşti 1-2

Clasament

1. Şomuzul Preuteşti 3 3 0 0 7-3 9
2. Şomuz Fălticeni 3 2 1 0 10-4 7
3. Voinţa Zvoriştea 3 2 1 0 9-5 7
4. Progresul Salcea 3 2 0 1 5-2 6
5. Flacăra Roşie Udeşti 3 2 0 1 8-6 6
6. Steaua Dumbrăveni 3 1 1 1 5-5 4
7. Inter Capu Câmpului 3 1 0 2 5-5 3
8. Sporting Buneşti 3 1 0 2 8-9 3
9. Recolta Fântânele 3 1 0 2 5-6 3
10. Voinţa Bursuceni 3 1 0 2 5-6 3
11. Voinţa Hârtop 2 1 0 1 3-5 3
12. Avântul Baia 3 1 0 2 7-10 3
13. Viitorul Vereşti 2 0 1 1 3-4 1
14. Foresta Râşca 3 0 0 3 3-13 0

În fruntea clasamentului seriei a II-a a Ligii a V-a se află Bradul Putna şi Flacăra Vicovu de Jos. Putnenii s-au impus în derbiul rundei cu 3-2 în faţa celor de la Viitorul Adâncata, în timp ce Flacăra Vicovu de Jos a câştigat fără probleme în faţa echipei Unirea Horodnic.

Rezultate consemnate în etapa a III-a a seriei a II-a:

Flacăra Vicovu de Jos – Unirea Horodnic 4-1
Bucovina Rădăuţi – Avântul Grămeşti 2-3
Progresul Frătăuţii Vechi – Victoria Păltinoasa 2-0
Bradul Putna – Viitorul Adâncata 3-2
Bucovina Şerbăuţi – Locomotiva Dorneşti 4-3
Bucovina Calafindeşti – Ştiinţa Mitoc 0-4
Fagga Pârteştii de Jos – Danalis Zvoriştea 2-1

Clasament

1. Bradul Putna 3 3 0 0 17-3 9
2. Flacăra Vicovu de Jos 3 3 0 0 17-7 9
3. Viitorul Adâncata 3 2 0 1 9-3 6
4. Bucovina Rădăuţi 3 2 0 1 11-6 6
5. Progresul Frătăuţii Vechi 3 2 0 1 6-4 6
6. Ştiinţa Mitoc 3 2 0 1 5-3 6
7. Bucovina Şerbăuţi 3 2 0 1 7-7 6
8. Avântul Grămeşti 3 2 0 1 6-13 6
9. Locomotiva Dorneţti 3 1 0 2 14-8 3
10. Danalis Zvoriştea 3 1 0 2 7-10 3
11. Fagga Pârteştii de Jos 3 1 0 2 8-14 3
12. Unirea Horodnic 3 0 0 3 2-8 0
13. Victoria Păltinoasa 3 0 0 3 2-9 0
14. Bucovina Calafindeşti 3 0 0 3 3-19 0

Doar două etape s-au scurs din calendarul celei de a III-a serii a Ligii a V-a. Victoria Vatra Moldoviţei şi Dorna Vatra Dornei ocupă primele locuri în clasament cu punctaj maxim.

Rezultate înregistrate în etapa a II-a a seriei a III-a:

Turbo-Forest Poiana Stampei – Bradul Vama 4-0
Larix Dornişoara – Victoria Vatra Moldoviţei 0-5
Călimanelul Panaci – Călimani Şaru Dornei 2-1
FC Pojorâta – Dorna Vatra Dornei 0-4
Bistriţa Broşteni – Vânătorul Dorna Candrenilor 2-2

Clasament

1. Victoria Vatra Moldoviţei 2 2 0 0 12-0 6
2. Dorna Vatra Dornei 2 2 0 0 10-3 6
3. FC Pojorâta 2 1 0 1 8-7 3
4. Călimănelul Panaci 2 1 0 1 5-7 3
5. Turbo Forest Poiana Stampei 2 1 0 1 4-7 3
6. Bistriţa Broşteni 1 0 1 0 2-2 1
7. Forestierul Frumosu 1 0 1 0 0-0 1
8. Călimani Şaru Dornei 2 0 1 1 4-5 1
9. Bradul Vama 2 0 1 1 0-4 1
10. Vânătorul Dorna Candrenilor 2 0 1 1 5-10 1
11. Larix Dornişoara 2 0 1 1 3-8 1