Cupa A.S.P.R la Tenis de masă, ediţia 2013, etapa a II-a faza interjudeţeană

La data de 19 aprilie 2013, Asociaţia Sportivă a Pompierilor din România a organizat la ISU Botoşani campionatul de Tenis de masă, Cupa A.S.P.R ediţia 2013, etapa a II-a faza interjudeţeană.

Din partea ISU „Bucovina” al judeţului Suceava au participat: plt.maj Polocoşer Cristian Ovidiu de la Detaşamentul Suceava, plt.maj Gugleş Marius Adrian de la Detaşamentul Vatra Dornei şi plt. Mihăilă Marius Gabriel de la Detaşamentul Rădăuţi.

La categoria de vârstă 35-45 de ani, plt.maj Polocoşer Cristian Ovidiu, a obţinut fără nici o înfrângere locul I la jocul de simplu.

La jocul de dublu, echipa formată din plt.maj Polocoşer Cristian Ovidiu şi plt.maj Gugleş Marius Adrian, neînvinsă, a obţinut locul I.

Plt. Mihăilă Marius Gabriel a obţinut locul IV la jocul de simplu, la categoria de vârstă până în 35 de ani.

La faza finală a competiţiei care va avea loc în luna iunie la ISU Bistriţa, vor concura în continuare plt.maj Polocoşer Cristian Ovidiu şi plt.maj Gugleş Marius Adrian.