Fotbal. Liga a IV-a – CS Gura Humorului – lider

Duminica, 16 septembrie 2007, s-au disputat meciurile din cadrul etapei a VI-a a Ligii a IV-a. A fost o etapa în care s-au înregistrat doua mari surprize. Juventus II a remizat 0-0 acasa cu Foresta Moldovita iar Cetatea II a s-a vazut învinsa cu 2-3 de Dorna Vatra Dornei. Asadar, doua victorii ale oaspetilor, doua remize si în rest victorii pe linie a gazdelor. Rapid CFR si Flacara Rosie au învins categoric cu 3-0.
CS Gura Humorului urca pe primul loc al clasamentului,  la egalitate de puncte cu Cetatea II dar cu un golaveraj mai bun. Juventus II este pe 3, cu un punct mai putin. Flacara Rosie si Bucovina Badeuti si-au mai adaugat câte 3 puncte pretioase în timp ce Viitorul Liteni ramâne singura echipa fara niciun punct din Liga a IV-a.

Rapid CFR Suceava – Bradul Putna 3 – 0
Cu prilejul acestui joc Rapid CFR a redevenit echipa pe care o cunoastem. Feroviarii au facut un joc bun, au pasat mult si au pus presiune permanent pe echipa adversa, reusind sa se impuna cu 3 0. La pauza gazdele au condus cu 1-0 prin reusita lui Spatar în minutul 20. Dupa marcarea golului gazdele au trecut si prin emotii atunci când Puha a lovit de doua ori bara portii lui Bârhoata. Stamate în minutul 65 si M. Ciobanu în minutul 83, din penalti au stabilit scorul final. Din minutul 75 Bradul Putna a evoluat cu un jucator mai putin întrucât portarul Zubas a fost eliminat pentru cumul de cartonase galbene (obtinute într-un interval de 15 secunde) si neavând portar de rezerva, cei de la Bradul au trimis un jucator de câmp între buturi. O victorie meritata a rapidistilor, care profita de pasii gresiti ai formatiilor Cetatea II respectiv Juventus II si se apropie ca numar de puncte de acestea. Au evoluat formatiile:
Rapid CFR: Bârhoata – V. Murariu, M. Ciobanu, Sevaciuc, Huluba, Stamate, Romaniuc, Spatar, C. Munteanu, Bejenariu, L. Burlacu. A mai intrat Pânzariu.
Bradul: Zubas, Puha, Galan, Roman, Bâru, Ionesi, Dobrea, Luca, Romega, Tugui, Turcan. A mai intrat Isopescu.