Acasă Actualitate HOCHEI „Ciucanii” au zdrobit Steaua in finala Cupei Romaniei

HOCHEI „Ciucanii” au zdrobit Steaua in finala Cupei Romaniei

Pentru al doilea an consecutiv, SC Miercurea Ciuc a câstigat Cupa României la hochei pe gheata, în fata Stelei, informeaza site-ul oficial al gruparii. „Ciucanii” s-au impus cu un zdrobitor 6-1 în fata bucurestenilor, spre deliciul celor 3500 de spectatori ostili aflati în sala.

Elevii lui Sandor Gal au deschis scorul în minutul 2 al partidei, prin Filip, ca dupa, zece minute, Szocs sa stabileasca scorul primei reprize, 2-0. În partea a doua Sport Club a marcat doar o data, prin Duda. Acelasi Duda a punctat si în repriza a treia, în minutul 42, ca Peter si Kavulic sa duca scorul la 6-1, în minutele 47, respectiv 57.35, dupa ce Basilidesz a marcat ceea ce s-a numit gol de onoare al stelistilor, în minutul 57.31.