Fotbal, Liga a III-a » Juventus nu isi revine

Willy Bacau – Juventus Falticeni 3-2 (1-1)

Aflati în a doua jumatate a clasamentului si cu primele blocate, fotbalistii de la Juventus s-au deplasat la Bacau pentru a redresa situatia echipei. Nu a fost sa fie nici de aceasta data si elevii lui Ovidiu Murariu au fost învinsi, la limita, 2-3, de FC Willy Bacau. Un rezultat în urma caruia falticenenii ramân cu 13 puncte ocupând locul 14 în Seria I a Ligii a III-a.

Oaspetii au plecat cu gânduri mari la Bacau, dar, dupa numai un sfert de ora de la debutul meciului, “pinguinii” au deschis scorul prin Doroftei. În minutul 35, elevii lui Ovidiu Murariu au revenit pe tabela prin reusita semnata de Suleru, cel care a înscris dupa o centrare buna a lui Andrei Ailenei. Cele doua formatii au intrat la vestiare cu scorul de 1-1. Repriza secunda a consemnat un nou gol a bacauanilor, dupa ce Hurdubei l-a învins pe goalkeeper?ul Mihai. Sava a restabilit înca o data egalitatea dar finalul de meci avea sa aduca un nou gol pentru gazde. Lipovanu a marcat, în minutul 73, stabilind scorul final 3-2.

Pentru Juventus au evoluat: Mihai – Sava, Fl. Aileni (Constantin), O. Bosancu, Cozma, Fl. Pânzariu (Cara), Suleru, A. Aileni, Matei (Vrabie), P. Bosancu – Prisaca  (Pantea).

Etapa viitoare, falticenenii vor veni pe “Areni” pentru a înfrunta liderul, Cetatea Suceava.

Raraul se afunda în subsolul clasamentului

Politehnica Galati – CSM Raraul Câmpulung 3 – 1

Într-un meci desfasurat sâmbata, 3 noiembrie, CSM Raraul Câmpulung Moldovenesc a pierdut cu 1-3 disputa cu Politehnica Galati. Singurul gol al oaspetilor a fost marcat de fostul component al Cetatii, Plecanciuc. În urma acestei înfrângeri, Raraul coboara o pozitie în clasament, ajungând pe locul 16. Etapa viitoare, elevii lui Relu Buliga vor juca acasa, împotriva unei contracandidate la retrogradare, Leonard Pascani.

3.       Politeh. Galati 13      8        3        2        17-5   27p

4.       FC Bârlad                 13      8        2        3        18-11  26p

5.       Aerostar Bacau         13      7        3        3        16-10  24p

6.       Willy Bacau              13      6        3        4        26-26  21p

7.       Poli Iasi II                13      5        4        4        22-16  19p

8.       FCM Bacau II  13      5        4        4        17-13  19p

9.       Cetatea Tg. Neamt   13      6        1        6        25-25  19p

10.     Otelul Galati II          13      4        2        7        19-18  14p

11.     CF Braila                  13      5        2        6        18-21  14p

12.     Ceahlaul II               13      4        1        8        13-17  13p

13.     CFR Pascani   13      4        1        8        14-22  13p

14.     Juventus Falticeni     13      3        4        6        9-20   13p

15.     Laminorul Roman       13      3        2        8        13-23  11p

16.     CSM Raraul              13      3        2        8        15-26  11p

17.     Leonard Pascani       13      1        5        7        18-36  8p

18.     Bujorul Tg. Bujor       13      1        4        8        6-25   7p