Fotbal. Liga a IV-a » Rapid CFR Suceava invinge la Badeuti si urca pe locul doi

Duminica, 4 noiembrie 2007, s-au disputat meciurile din cadrul etapei a XIII-a a Ligii a IV-a.

Iata rezultatele complete ale etapei:

Bucovina Badeuti – Rapid CFR Suceava                         1 – 3

Minerul Iacobeni Ciocanesti – Unirea Boroaia                  1 – 2

CSO Viitorul Liteni – FC Cetatea II Suceava Arbore          0 – 2

CS Juventus II Falticeni – Flacara Rosie Udesti               2 – 0

Foresta Moldovita – Zimbrul Siret                        –      amânat 

CS Gura Humorului – Avântul Todiresti                           5 – 0

Florconstruct Patrauti – CSM Dorna Vatra Dornei             1 – 1

Bradul Putna – CSM Bucovina Radauti                           3 – 0

Clasament

1.       Cetatea II Suceava Arbore           13      12      0        1        40-12  36p

2.       Rapid CFR Suceava                     13      11      0        2        45-12  33p

3.       Dorna Vatra Dornei                      13      10      1        2        49-16  31p

4.       CS Gura Humorului                       13      10      0        3        41-9   30p

5.       Juventus II Falticeni                     13      8        2        3        27-16  26p

6.       Bucovina Radauti                         13      7        0        6        21-28  21p

7.       Bradul Putna                                13      6        2        5        27-18  20p

8.       Unirea Boroaia                              13      6        2        5        29-26  20p

9.       Florconstruct Patrauti                   13      5        3        5        34-23  18p

10.     Bucovina Badeuti                         13      6        0        7        19-23  18p

11.     Minerul Iacobeni Ciocanesti            13      4        1        8        25-39  13p

12.     Zimbrul Siret                               12      4        0        8        24-34  12p

13.     Foresta Moldovita                        12      3        2        7        9-20   11p

14.     Avântul Todiresti                         13      2        1        10      16-48  7p

15.     Flacara Rosie Udesti                     13      2        0        11      12-48  6p

16.     CSO Viitorul Liteni                        13      0        0        13      5-51   0p