Volei. Divizia A2-Est : Au inceput returul cu dreptul

CSMU LPS Suceava -CS Videoclip Ploiesti 3-2 (25-21, 18-25, 20-25, 25-20, 15-10)

Împotriva echipei Videoclip Ploiesti, voleibalistii lui Victor Pancu au reusit sâmbata o prestatie peste asteptari încununata cu succes. Într-un meci contând pentru etapa a VIIIa a Diviziei A2 Est, prima a returului, CSMU LPS Suceava s-a impus, în cinci seturi, 3-2, în fata prahovenilor.

Partida a stat de cele mai multe ori sub semnul echilibrului fiind presarata cu numeroase rasturnari de scor. Dupa ce au câstigat primul set cu 25-21, sucevenii le-au pierdut pe urmatoarele doua la 18 respectiv 20. Spre finalul setul patru voleibalistii nostri s-au dovedit mai eficienti la fileu si mai proaspeti pe teren reusind în cele din urma sa se impuna.

CSMU LPS Suceava a ajuns la cea de-a patra victorie din acest campionat, dupa cele obtinute cu Constam Metal Buzau, Tomis Constanta si MCV Târgoviste. Faza I a competitiei se va derula pâna la 19 decembrie când primele patru echipe se vor califica în faza a II-a, care vizeaza barajul pentru promovarea în primul esalon valoric.

În etapa a IX-a, CSMU LPS Suceava va evolua în deplasare, pe terenul formatiei Constam Metal Buzau.