Fotbal. Liga a V-a : Duminica, 2 martie, s-au disputat meciurile primei etape a returului din Seria I si a II-a a Ligii a V-a. Iata rezultatele consemnate:

Seria I

Locomotiva Zvoristea – Polul Nord Falcau  2 – 3

Flacara Vicovu de Jos – Stiinta Mitoc   3 – 3

CSS Radauti – Nord Bucovina Fratautii Noi  3 – 0

Locomotiva Dornesti – Progresul Fratautii Vechi 3 – 0

Recolta Fântânele – Viitorul Adâncata   1 – 1

Constructorul Darmanesti – Avântul Volovat 1 – 2

Unirea Horodnic – FC Marginea    0 – 1

Releul Mihoveni – Bucovina Calafindesti   3 – 1

Clasamentul omologat
 

1. Releul Mihoveni   16 13 2 1 73-29 41p

2. Locomotiva Dornesti  16 13 1 2 81-30 40p

3. Avântul Volovat   16 9 2 5 47-27 29p

4. Viitorul Adâncata   16 9 2 5 55-47 29p

5. Stiinta Mitoc   16 9 2 5 50-43 29p

6. Progresul Fratautii Vechi  16 8 2 6 42-23 26p

7. Flacara Vicovu de Jos  16 8 2 6 69-57 26p

8. Locomotiva Zvoristea  16 8 1 7 46-20 25p

9. Nord Bucovina Fratautii Noi 16 8 1 7 32-44 25p

10. Recolta Fântânele   16 7 2 7 53-52 23p

11. FC Marginea   16 7 1 8 54-43 22p

12. Unirea Horodnic   16 6 2 8 41-40 20p

13. Polul Nord Falcau   16 6 1 9 42-42 19p

14. Constructorul Darmanesti 16 3 0 14 34-68  9p

15. Bucovina Calafindesti  16 2 1 13 36-61  7p

16. Scoala de Fotbal Radauti  16 1 0 15 18-136 3p

Seria a II-a

Bradul Vama – Steaua Dumbraveni     3 – 1
Avântul Frasin – Victoria Paltinoasa     7 – 0

Progresul Salcea – Raraul II C-lung Moldovenesc   4 – 2
Inter Capu Câmpului – Vointa Stroiesti    1 – 1

Moldova Draguseni – Bistrita Brosteni    2 – 1

Somuzul Preutesti – FC Pojorâta     2 – 0

Eusadi Negostina  si Forestierul Frumosu au stat.
 

Clasamentul omologat

1. Avântul Frasin  13 11 2 0 47-9 35p

2. Bradul Vama  13 9 3 1 43-12 30p

3. Inter Capu Câmpului 13 7 4 2 39-19 25p

4. Somuzul Preutesti  13 6 2 5 27-29 20p

5. Steaua Dumbraveni 13 5 3 5 32-23 18p

6. Victoria Paltinoasa  13 5 3 5 20-24 18p

7. Vointa Stroiesti  13 5 2 6 28-28 17p

8. Moldova Draguseni 13 5 2 6 21-29 17p

9. Bistrita Brosteni  13 5 0 8 23-26 15p

10. CSM Raraul II  13 3 3 7 24-27 12p

11. Progresul Salcea  13 2 4 7 22-40 10p

12. Forestierul Frumosu 12 2 3 7 19-59  9p

13. FC Pojorâta   13 2 2 9 16-36  8p

14.  Eusadi Negostina   0 0 0 0   0-0  0p

> Plesul Bogdanesti a fost exclusa din campionat pentru trei neprezentari, iar Victoria Solca si Vointa Liteni-Moara s-au retras.

> Eusadi Negostina va participa în returul campionatului si va porni de la 0 puncte.