Fotbal, Liga a V-a : Locomotiva Dornesti si Avantul Frasin – fruntasele celor doua serii

Seria I

Rezultatele etapei a XVII-a

Polul Nord Falcau – Flacara Vicovu de Jos  2 – 2

Stiinta Mitoc – Scoala de Fotbal Radauti  7 – 3

Bucovina Costisa – Locomotiva Dornesti  0 – 12

Progresul Fratautii Vechi – Recolta Fântânele 6 – 1

Viitorul Adâncata – Constructorul Darmanesti 5 – 1

Avântul Volovat – Unirea Horodnic   1 – 2

FC Marginea – Releul Mihoveni   2 – 2

Bucovina Calafindesti – Locomotiva Zvoristea 5 – 1

Clasament (omologat)

 

1. Locomotiva Dornesti  17 14 1 2 93-30 43p

2. Releul Mihoveni   17 13 3 1 77-31 42p

3. Viitorul Adâncata   17 10 2 5 60-48 32p

4. Stiinta Mitoc   17 10 2 5 57-46 32p

5. Progresul Fratautii Vechi  17 9 2 6 48-24 29p

6. Avântul Volovat   17 9 2 6 48-29 29p

7. Flacara Vicovu de Jos  17 8 3 6 71-59 27p

8. Locomotiva Zvoristea  17 8 1 8 47-25 25p

9. FC Marginea   17 7 2 8 56-45 23p

10. Unirea Horodnic   17 7 2 8 43-41 23p

11. Recolta Fântânele   17 7 2 8 54-58 23p

12. Polul Nord Falcau   17 6 2 9 44-44 20p

13. Bucovina Calafindesti  17 3 1 13 41-62 10p

14. Constructorul Darmanesti 17 3 0 14 35-73   9p

15. Scoala de Fotbal Radauti  17 1 0 16 19-143 3p

16. Bucovina Costisa   1 0 0 1 0-12   0p

 

Programul si arbitrii etapei a XVIII-a 

Locomotiva Zvoristea – Flacara Vicovu de Jos

Arbitri: I. Raicu – M. Lazurca, C. Sucariuc – Siret

Observator: O. Steiciuc – Falticeni

CS Scoala de fotbal Radauti – Polul Nord Falcau

Arbitri: I. Copp – D. Trofin, I. Oniciuc – Siret

Observator: D. Blanaru – Falticeni

Locomotiva Dornesti – Stiinta Mitoc

Arbitri: Ad. Popa – S. Nemesneciuc, A. Baltaru – Suceava

Observator: I. Chilariu – Suceava

Recolta Fântânele – AS Bucovina Costisa

Arbitri: Ad. Radasanu – V. Pelmus, C. Ilie – Suceava

Observator: V. Schumacher – Falticeni

Constructorul Darmanesti – Progresul Fratautii Vechi

Arbitri: A. Ailenei – I. Gogonel, Gh. Dumitru – Falticeni

Observator: B. Mihaila – Falticeni

Unirea Horodnic – Viitorul Adâncata

Arbitri: A. Itco – A. Hrisca, I. Lupastean – Suceava

Observator: D. Pârgaru – Suceava

Releul Mihoveni – Avântul Volovat

Arbitri: B. Cont – L. Beclea, A. Tonet – Suceava/Radauti

Observator: N. Pintea – Falticeni

Bucovina Calafindesti – FC Marginea

Arbitri: V. Tacu – I. Tâmpescu, L. Sofian – Suceava

Observator: O. Onciul – Radauti

Seria a II-a

 

Rezultatele etapei a XVII-a

Victoria Paltinoasa – Progresul Salcea    4 – 3

Raraul II C-lung Moldovenesc – Forestierul Frumosu 1 – 1

Vointa Stroiesti – Moldova Draguseni    4 – 2

Bistrita Brosteni – Somuzul Preutesti    3 – 3

FC Pojorâta – Bradul Vama     4 – 1

Steaua Dumbraveni – a stat.

Avântul Frasin – Eusadi Negostina    3 – 0

Inter Capu Câmpului – a stat. 

Clasament (omologat) 

1. Avântul Frasin  14 12 2 0 50-9 38p

2. Bradul Vama  14 9 3 2 44-16 30p

3. Inter Capu Câmpului 13 7 4 2 42-19 25p

4. Somuzul Preutesti  14 6 3 5 30-32 21p

5. Victoria Paltinoasa  14 6 3 5 24-27 21p

6. Vointa Stroiesti  14 6 2 6 32-30 20p

7. Steaua Dumbraveni 13 5 3 5 32-25 18p

8. Moldova Draguseni 14 5 2 7 23-33 17p

9. Bistrita Brosteni  14 5 1 8 24-30 16p

10. CSM Raraul II  14 3 5 6 25-28 14p

11. FC Pojorâta   14 3 2 9 20-37 11p

12. Progresul Salcea  14 2 4 8 25-45 10p

13. Forestierul Frumosu 13 2 4 7 20-60 10p

14.  Eusadi Negostina   1 0 0 1   0-3  0p

Programul si arbitrii etapei a XVIII-a

 

Bradul Vama  sta.

Avântul Frasin – Steaua Dumbraveni

Arbitri: V. Amariei – A. Ursul, V. Tanasa – Falticeni

Observator: V. Bejenaru – Siret

Progresul Salcea – Eusadi Negostina

Arbitri: Ad. Grecu – G. Zubas, G. Mendela – Radauti/Siret

Observator: C. Bosânceanu – Suceava

Forestierul Frumosu – Victoria Paltinoasa

Arbitri: C. Cucos – R. Podariu, C.Tanasa – Suceava

Observator: D. Catargiu – Suceava

Inter Capu Câmpului – CSM Raraul II

Arbitri: D. Prodan – S. Bodnar, D. Cojocaru – Gura Humorului/Vatra Dornei

Observator: D. Sutea – Iacobeni 

Moldova Draguseni  sta.

Somuzul Preutesti – Vointa Stroiesti

Arbitri: Fl. Nechifor – Al. Filipciuc, M. Costiuc – Suceava

Observator: P. Murarita – Suceava

FC Pojorâta – Bistrita Brosteni

Arbitri: C. Iavni – A. Ilisai, V. Teodorescu – Suceava

Observator: I. Armeanca – Suceava