Fotbal, Liga I : Vineri se joaca primele doua meciuri ale etapei a XXIII-a

Programul etapei

Vineri, 14 martie 2008

15:00   Gloria Bistrita – Dinamo (Kanal D)  

19:00   Farul Constanta – Poli Iasi (Telesport)                                       

Sâmbata, 15 martie 2008                        

15:30   Gloria Buzau – Pandurii Tg. Jiu (Telesport)

18:30   Poli Timisoara – UTA Arad (National TV)

20:45   Ceahlaul P. Neamt – CFR Cluj (Antena 1)

Duminica, 16 martie 2008

15:00       Otelul Galati – FC Vaslui (TVR 1)

15:30       “U” Craiova – Rapid (National TV)

15:30       “U” Cluj – Dacia Mioveni (Telesport)  

20:30       Steaua – Unirea Urziceni (Kanal D)

 

Clasament

 

1.       CFR Cluj                 22       16      4        2        39-16         52p

2.       Rapid                     22       13      5        4        34-17         44p

3.       Steaua                  22       13      5        4        25-13         44p

4.       Poli Timisoara          22       12      6        4        41-28         42p

5.       Unirea Urziceni        22       11      8        3        27-16         41p

6.       Dinamo                  22       11      6        5        34-20         39p

7.       FC Vaslui                22       9        9        4        32-20         36p

8.       Gloria Bistrita          22       8        6        8        24-28         30p

9.       Otelul Galati            22       9        2        11      30-39         29p

10.      Poli Iasi                  22       7        5        10      24-28         26p

11.      “U” Craiova             22       7        3        12      23-31         24p

12.      Gloria Buzau            22       6        5        11      22-37         23p

13.      Farul Constanta       22       5        7        10      12-23         22p

14.      Dacia Mioveni          22       5        6        11      19-29         21p

15.      Ceahlaul                 22       6        2        14      20-30         20p

16.      UTA Arad               22       4        7        11      19-28         19p

17.      “U” Cluj                  22       2        10      10      25-35         16p

18.      Pandurii Tg. Jiu        22       3        6        13      20-32         15p