Fotbal, Liga I : Dinamo nu se regaseste

Gloria Bistrita – Dinamo Bucuresti 1 – 1

Desi se afla la al patrulea antrenor în acest sezon, dinamovistii joaca din ce în ce mai slab. Vineri dupa-amiaza, în prologul etapei a 23-a din Liga I, „câinii” nu s-a întors decât cu un punct din deplasarea de la Reghin, 1-1 cu Gloria. Mai mult, golul egalizator al elevilor lui Gigi Multescu a fost marcat dintr-un penalty acordat gratuit de centralul Hateganu.

Bistritenii au început în forta partida si, în chiar minutul 3, au reusit sa deschida scorul, printr-o lovitura de cap trimisa din careu de Cristi Coroian. Cea mai controversata faza a partidei s-a consemnat în minutul 51, când Florin Bratu i-a testat vigilenta centralului Hateganu, care a dictat un penalty gratuit. Acelasi Bratu a transformat si scorul avea sa devina 1-1.

Scor final 1-1 si criza „câinilor” continua, iar mesajul banner-ului arborat de suporterii dinamovisti în startul reprizei secunde, pare în acest moment singura salvare a gruparii campioane: ”Nea Mircea, întoarce-te acasa!”.