Handbal : CS Universitatea Suceava a terminat pe locul doi turneul amical de la Cluj

Vineri si sâmbata, la Cluj-Napoca  a avut loc un turneu amical de handbal masculin, la care au participat echipele Universitatea Cluj, Extrem Baia Mare, Minaur Baia Mare si CS Universitatea Suceava.

Sucevenii, condusi de secundul Leonard Bibirig, au profitat de pauza competitionala prilejuita de participarea nationalei României la Cupa Panonia si au facut deplasarea în Ardeal.

În primul meci, universitarii au pierdut la limita în fata Universitatii Cluj, scor 29-30, dupa ce la pauza handbalistii nostri au avut un avantaj de cinci goluri (17-12).

În cel de-al doilea meci, CS Universitatea a dispus de o alta formatie din Liga Nationala, Minaur Baia Mare. Sucevenii au câstigat cu 41-35 partida cu Minaur. În ultimul joc, disputat sâmbata dimineata, de la ora 9, CS Universitatea a învins si pe juniorii de la Extrem Baia mare, scor 45-21, terminând turneul pe locul doi, dupa Universitatea Cluj.