Liga a V-a : Campionatul se poate relansa la Vama

Duminica, 30 martie, campionatul Ligii a V-a programeaza meciurile etapei a XX-a. Derbiul rundei se desfasoara la Vama, acolo unde echipa din localitate primeste vizita formatiei Avântul Frasin, cele doua echipe fiind clasate pe primele doua locuri în seria a II-a.

Iata, programul complet al jocurilor:

 

Seria I

Locomotiva Zvoristea – „Scoala de Fotbal” Radauti

Arbitri: V. Ihnatiuc – A. Ursache, C: Buhaianu (Siret)

Observator: I. Boiciuc (Danila)

 

Locomotiva Dornesti – Flacara Vicovu de Jos

Arbitri: D. Ursache – R. Hofbauer, A. Ursache (Siret)

Observator: V. Iavorenciuc (Suceava)

 

Recolta Fântânele – Polul Nord Falcau

Arbitri: I. Chirap – V. Precub, V. Ivan (Falticeni)

Observator: I. Sopon (Suceava)

 

Constructorul Darmanesti – Stiinta Mitoc

Arbitri: B. Cont – M. Traistar, C. Ilie (Suceava)

Observator: D. Pârgaru (Suceava)

 

Unirea Horodnic – Bucovina Costisa

Arbitri: I. Capp – M. Lazurca, C. Breaban (Siret)

Observator: D. Catargiu (Suceava)

 

Releul Mihoveni – Progresul Fratautii Vechi

Arbitri: V. Amariei – V. Parfene, B. Pista (Falticeni)

Observator: V. Schumacher (Falticeni)

 

Bucovina Calafindesti – Viitorul Adâncata

Arbitri: C. Iavni – I. Gramada, V. Tanasa (Suceava)

Observator: I. Armeanca (Suceava)

 

FC Marginea – Avântul Volovat

Arbitri: I. Raicu – A. Gramada, L. Nataras (Siret)

Observator: St. Martinescu (Radauti)

 

Seria a II-a

Bradul Vama – Avântul Frasin

Arbitri: C. Ariciuc – A. Moruz, I. Tâmpescu (Suceava)

Observator: B. Agafitei (Dolhasca)

 

Forestierul Frumosu – Steaua Dumbraveni

Arbitri: A. Ailenei – C. Mocanu, M. Apetri (Falticeni)

Observator: O. Steiciuc (Falticeni)

 

Inter Capu Câmpului – Eusadi Negostina

Arbitri: A. Blanaru – C. Ionita, A. Pista (Falticeni)

Observator: M. Lionte (Dolhasca)

 

Moldova Draguseni – Victoria Paltinoasa

Arbitri: M. Penciuc – I. Lupasteanu, L . Sofian (Suceava)

Observator: I. Chilariu (Suceava)

 

Somuzul Preutesti – Raraul C-lung Moldovenesc II

Arbitri: A. Popa – A. Bilius, A. Hrisca (Suceava)

Observator: B. Mihaila (Falticeni)

 

Bistrita Brosteni – Vointa Stroiesti

Arbitri: S. Bondar – V. Nemes, B. Hopulele (Vatra Dornei / Gura Humorului)
Observator: D. Sutea (Mestecanis)