Fotbal, Juniori : Scoruri de maidan

Runda a XXVIII-a din cadrul campionatului de juniori al Ligii a IV-a a consemnat victorii categorice ale echipelor favorite. Scorul etapei a fost reusit de tinerii fotbalisti de la Dorna Vatra Dornei, care s-au impus pe teren propriu, cu un incredibil 14-0, în fata celor de la Florconstruct Patrauti. O victorie mult mai strânsa a obtinut liderul clasamentului, CS Gura Humorului, care a câstigat la Todiresti cu 2-0 si pastreaza un avans de cinci puncte în fruntea ierarhiei, cu doua etape ramase pâna la finalul sezonului.

 

Etapa a XXVIII-a

Rapid CFR Suceava – Bucovina Badeuti                5 – 0

Unirea Boroaia – Minerul Iacobeni Ciocanesti         5 – 2

Cetatea II Suceava – Viitorul Liteni                          7 – 1

Flacara Rosie Udesti – Juventus II Falticeni               1 – 5

Avântul Todiresti – CS Gura Humorului                      0 – 2

Dorna Vatra Dornei – Florconstruct Patrauti              14 – 0

Bucovina Radauti – Bradul Putna                               0 – 8

Astazi

Zimbrul Siret – Foresta Moldovita

 

Clasament

1.       CS Gura Humorului     28      25      2        1        117-14          77p

2.       Juventus II Falticeni  28      23      3        2        112-20          72p

3.       Rapid CFR Suceava   28      22      2        4        107-36          68p

4.       Bradul Putna             28      19      1        8        104-43          58p

5.       Cetatea II Arbore      28      17      5        6        85-53            56p

6.       Unirea Boroaia          28      16      1        11      94-61             49p

7.       Flacara Rosie Udesti  28      13      5        10       78-70            44p

8.       Dorna Vatra Dornei    28      13      4        11       88-52            43p

9.       Avântul Todiresti      28      11      2        15       57-68            35p

10.     Zimbrul Siret             27      10      3        14      57-75            33p

11.     Florconstruct Patr.    28      9        3        16      47-101          30p

12.     Viitorul Liteni            28      7        1        20      43-94            22p

13.     Bucovina Badeuti      28      6        1        21      29-132          19p

14.     Bucovina Radauti      28      4        5        19      37-101          17p

15.     Foresta Moldovita     27      4        1        22      22-101          13p

16.     Minerul Iacobeni       27      4        1        23      36-116          13p