Fotbal, Juniori : Juniorii de la CS Gura Humorului spre Turneul Semifinal

Dupa un sezon în care a înregistrat doar o singura înfrângere în 30 de partide, campioana de juniori a Ligii a IV-a, CS Gura Humorului, va participa la începutul lunii iunie la Turneul Semifinal al Campionatului National, alaturi echipele similare din tara, câstigatoare ale campionatelor judetene.

Antrenorul Gigi Lazar se va baza în penultimul act al competitiei pe urmatorul lot de jucatori: Calinescu, Nutu, Barotea, Ruscan, Mihalovici, Hutu, Macovei, Patrascu, Kuruc, Botezatu, Lazar, Cioltan, Târnovan, Timu, Bandal si Blaga.

AJF Suceava a validat în ultima sedinta a Biroului Executiv si clasamentul final al sezonului recent încheiat, dupa cum urmeaza:

 

Clasament final:

1.       CS Gura Humorului     30      27      2        1        123-15          83p

2.       Juventus II Falticeni  30      25      3        2        120-22          78p

3.       Rapid CFR Suceava    30      24      2        4        118-38          74p

4.       Bradul Putna             30      21      1        8        116-45          64p

5.       Cetatea II Arbore      30      18      5        7        88-58            59p

6.       Unirea Boroaia           30      17      1        12      109-68          52p

7.       Dorna Vatra Dornei    30      14      4        12      95-55            46p

8.       Flacara Rosie Udesti  30      13      5        12      83-77            44p

9.       Zimbrul Siret             30      11      4        15      64-81            37p

10.     Avântul Todiresti      30      11      3        16      57-70            36p

11.     Florconstruct Patr     30      9        3        18      50-106          30p

12.     Viitorul Liteni            30      8        2        20      47-97            26p

13.     Bucovina Radauti      30      5        5        20      40-105          20p

14.     Bucovina Badeuti      30      6        1        23      30-156          19p

15.     Minerul Iacobeni       30      5        1        24      40-122          16p

16.     Foresta Moldovita     30      4        2        24      22-113          14p