Fotbal, Liga a III-a : PROGRAMUL TURULUI IN SERIA I

Rapid Suceava si Juventus Falticeni se vor înfrunta în etapa a doua

      Confruntarea dintre reprezentantele judetului din Liga a III-a, Rapid Suceava si Juventus Falticeni va avea loc doar în cazul în care echipa antrenata de Ovidiu Murariu nu se va desfiinta. Altfel, cele doua grupari vor începe sezonul 2008-2009 cu meciuri destul de grele. Echipa din Itcani, va evolua în prima runda, pe teren propriu si va primi vizita formatiei Petrolul Berca (jud. Buzau), o grupare care în sezonul precedent a evoluat în Seria a II-a a celui de-al treilea esalon valoric al tarii. Juventus Falticeni va juca în prima runda pe terenul formatiei CSM Focsani, echipa ce a retrogradat în sezonul trecut din Liga a II-a.

      Meciurile primei etape se vor disputa la data de 15 august, cu începere de la ora 17.30. 

Iata programul complet al Seriei I   a Ligii a III-a:

ETAPA I (15 AUGUST 2008)

CSM 2007 Focsani – Juventus Falticeni

FC Panciu – CSM Rm. Sarat

Laminorul Roman – CFR Pascani

Ecologistul Botosani – Cetatea Tg. Neamt

FCM II Bacau – Willy Bacau

Rapid Suceava – Petrolul Berca

Aerostar II Bacau – Poli II Iasi

CS Moinesti – FC Bîrlad

Ceahlaul II P. Neamt – Pambac Bacau  

ETAPA A II-A (22 AUGUST 2008)

CSM Rm. Sarat – CSM 2007 Focsani

Cetatea Tg. Neamt – FC Panciu

CFR Pascani – Ecologistul Botosani

Juventus Falticeni – Rapid Suceava

Willy Bacau – Aerostar II Bacau

Petrolul Berca – FCM II Bacau

Poli II Iasi – CS Moinesti

FC Bîrlad – Ceahlaul II P. Neamt

Pambac Bacau – Laminorul Roman  

ETAPA A III-A (29 AUGUST 2008)

Rapid Suceava – CSM 2007 Focsani

FC Panciu – CFR Pascani

Laminorul Roman – FC Bârlad

Ecologistul Botosani – Pambac Bacau

FCM II Bacau – Juventus Falticeni

Aerostar II Bacau – Petrolul Berca

CS Moinesti – Willy Bacau

Ceahlaul II P. Neamt – Poli II Iasi

Cetatea Tg. Neamt – CSM Rm. Sarat  

ETAPA A IV-A (5 SEPTEMBRIE 2008)

CSM 2007 Focsani – FCM II Bacau

Pambac Bacau – FC Panciu

CFR Pascani – Cetatea Tg. Neamt

CSM Rm. Sarat – Rapid Suceava

Juventus Falticeni – Aerostar II Bacau

Willy Bacau – Ceahlaul II P. Neamt

Petrolul Berca – CS Moinesti

Poli II Iasi – Laminorul Roman

FC Bârlad – Ecologistul Botosani  

ETAPA A V-A

Aerostar II Bacau – CSM 2007 Focsani

FC Panciu – FC Bîrlad

Laminorul Roman – Willy Bacau

Ecologistul Botosani – Poli II Iasi

FCM II Bacau – Rapid Suceava

CS Moinesti – Juventus Falticeni

Ceahlaul II P. Neamt – Petrolul Berca

CFR Pascani – CSM Rm. Sarat

Cetatea Tg. Neamt – Pambac Bacau  

ETAPA A VI-A

CSM 2007 Focsani – CS Moinesti

Poli II Iasi – FC Panciu

Rapid Suceava – Aerostar II Bacau

CSM Rm. Sarat – FCM II Bacau

Juventus Falticeni – Ceahlaul II P. Neamt

Willy Bacau – Ecologistul Botosani

Petrolul Berca – Laminorul Roman

FC Bîrlad – Cetatea Tg. Neamt

Pambac Bacau – CFR Pascani  

ETAPA A VII-A

Ceahlaul II P. Neamt – CSM 2007 Focsani

FC Panciu – Willy Bacau

Laminorul Roman – Juventus Falticeni

Ecologistul Botosani – Petrolul Berca

Aerostar II Bacau – FCM II Bacau

CS Moinesti – Rapid Suceava

CFR Pascani – FC Bârlad

Cetatea Tg. Neamt – Poli II Iasi

Pambac Bacau – CSM Rm. Sarat  

ETAPA A VIII-A

CSM 2007 Focsani – Laminorul Roman

Petrolul Berca – FC Panciu

FCM II Bacau – CS Moinesti

Rapid Suceava – Ceahlaul II P. Neamt

CSM Rm. Sarat – Aerostar II Bacau

Juventus Falticeni – Ecologistul Botosani

Willy Bacau – Cetatea Tg. Neamt

Poli II Iasi – CFR Pascani

FC Bârlad – Pambac Bacau  

ETAPA A IX-A

Ecologistul Botosani – CSM 2007 Focsani

FC Panciu – Juventus Falticeni

Laminorul Roman – Rapid Suceava

CS Moinesti – Aerostar II Bacau

Ceahlaul II P. Neamt – FCM II Bacau

CFR Pascani – Willy Bacau

Cetatea Tg. Neamt – Petrolul Berca

FC Bârlad – CSM Rm. Sarat

Pambac Bacau – Poli II Iasi  

ETAPA A X-A

CSM 2007 Focsani – FC Panciu

FCM II Bacau – Laminorul Roman

Rapid Suceava – Ecologistul Botosani

Aerostar II Bacau – Ceahlaul II P. Neamt

CSM Rm. Sarat – CS Moinesti

Juventus Falticeni – Cetatea Tg. Neamt

Willy Bacau – Pambac Bacau

Petrolul Berca – CFR Pascani

Poli II Iasi – FC Bârlad  

ETAPA A XI-A

Cetatea Tg. Neamt – CSM 2007 Focsani

FC Panciu – Rapid Suceava

Laminorul Roman – Aerostar II Bacau

Ecologistul Botosani – FCM II Bacau

Ceahlaul II P. Neamt – CS Moinesti

CFR Pascani – Juventus Falticeni

Poli II Iasi – CSM Rm. Sarat

FC Bârlad – Willy Bacau

Pambac Bacau – Petrolul Berca  

ETAPA A XII-A

CSM 2007 Focsani – CFR Pascani

FCM II Bacau – FC Panciu

Rapid Suceava – Cetatea Tg. Neamt

Aerostar II Bacau – Ecologistul Botosani

CS Moinesti – Laminorul Roman

CSM Rm. Sarat – Ceahlaul II P. Neamt

Juventus Falticeni – Pambac Bacau

Willy Bacau – Poli II Iasi

Petrolul Berca – FC Bârlad  

ETAPA A XIII-A

Pambac Bacau – CSM 2007 Focsani

FC Panciu – Aerostar II Bacau

Laminorul Roman – Ceahlaul II P. Neamt

Ecologistul Botosani – CS Moinesti

CFR Pascani – Rapid Suceava

Cetatea Tg. Neamt – FCM II Bacau

Willy Bacau – CSM Rm. Sarat

Poli II Iasi – Petrolul Berca

FC Bârlad – Juventus Falticeni  

ETAPA A XIV-A

CSM 2007 Focsani – FC Bârlad

CS Moinesti – FC Panciu

Laminorul Roman – CSM Rm. Sarat

FCM II Bacau – CFR Pascani

Rapid Suceava – Pambac Bacau

Aerostar II Bacau – Cetatea Tg. Neamt

Ceahlaul II P. Neamt – Ecologistul Botosani

Juventus Falticeni – Poli II Iasi

Petrolul Berca – Willy Bacau  

ETAPA A XV-A

Poli II Iasi – CSM 2007 Focsani

FC Panciu – Ceahlaul II P. Neamt

Ecologistul Botosani – Laminorul Roman

CFR Pascani – Aerostar II Bacau

Cetatea Tg. Neamt – CS Moinesti

CSM Rm. Sarat – Petrolul Berca

Willy Bacau – Juventus Falticeni

FC Bârlad – Rapid Suceava

Pambac Bacau – FCM II Bacau  

ETAPA A XVI-A

CSM 2007 Focsani – Willy Bacau

Laminorul Roman – FC Panciu

Ecologistul Botosani – CSM Rm. Sarat

FCM II Bacau – FC Bârlad

Rapid Suceava – Poli II Iasi

Aerostar II Bacau – Pambac Bacau

CS Moinesti – CFR Pascani

Ceahlaul II P. Neamt – Cetatea Tg. Neamt

Juventus Falticeni – Petrolul Berca  

ETAPA A XVII-A

Petrolul Berca – CSM 2007 Focsani

FC Panciu – Ecologistul Botosani

CFR Pascani – Ceahlaul II P. Neamt

Cetatea Tg. Neamt – Laminorul Roman

CSM Rm. Sarat – Juventus Falticeni

Willy Bacau – Rapid Suceava

Poli II Iasi – FCM II Bacau

FC Bârlad – Aerostar II Bacau

Pambac Bacau – CS Moinesti