Fotbal – Liga a V-a : S-au stabilit seriile oficiale. Duminica se joaca prima etapa

 În cursul zilei de ieri, 19 august 2008, la sediul AJF a fost stabilita componenta celor trei serii din Liga a V-a, criteriul gerografic fiind cel care a fost luat în seamna.

      Prima etapa în Liga a V-a va avea loc duminica, 24 august începând cu ora 13,

      Iata componenta seriilor si programul primei etape:

      Seria I

Locomotiva Dornesti

Bucovina Serbauti

F.C. Bucovina Fratautii Noi

Unirea Horodnic
Avântul Volovat
Carpati Galanesti

Scoala de fotbal Radauti

Eusadi Negostina

Avântul Gramesti

Flacara Vicovu de Jos

Constructorul Darmanesti

Fagga Pârtestii de Jos

Progresul Fratautii Vechi

FC Marginea

Polul Nord Falcau

Bucovina Calafindesti

Programul primei etapei:

      Locomotiva Dornesti – Unirea Horodnic (se joaca la Calafindesti)

      Bucovina Serbauti – Avântul Volovat

      FC Bucovina Fratautii Noi – Scoala de Fotbal Radauti*

      Carpati Galanesti – Eusadi Negostina

      Avântul Gramesti – Constructorul Darmanesti

      Flacara Vicovu de Jos – Progresul Fratautii Vechi

      Fagga Pârtestii de Jos – Polul Nord Falcau

      FC Marginea – Bucovina Calafindesti

* Daca pâna vineri, 22 august, ora 13, Scoala de Fotbal Radauti nu va face dovada platii integrale a grilei de formare a jucatorului luat de la FC Marginea, echipa nu va fi programata în campionat, conform art. 21, pct. 6 din ROAF PAG. 307.

Seria a II-a

Stiinta Mitoc

Fulgerul Ciprian Porumbescu

Somuzul Preutesti

Vointa Stroiesti

Victoria Paltinoasa

Viitorul Veresti

Spicul Moara

Flacara Rosie Udesti

Avântul Baia

Moldova Draguseni

Foresta Râsca

Locomotiva Zvoristea

Rapid CFR III Suceava

Viitorul Adâncata

Foresta Malini

Recolta Fântânele

Progresul Ilisesti

Progresul Salcea

Programul primei etapei:
Stiinta Mitoc – Somuzul Preutesti

Fulgerul Ciprian Porumbescu – Vicotria Paltinoasa

Viitorul Veresti – Vointa Stroiesti (se joaca la Fântânele)

Spicul Moara – Flacara Rosie Udesti

Avântul Baia – Moldova Draguseni

Foresta Râsca – Locomotiva Zvoristea

Rapid CFR III Suceava – Viitorul Adâncata

Foresta Malini – Recolta Fântânele

Porgresul Ilisesti – Progresul Salcea

Seria a III-a  

Inter Capu Câmpului

Raraul II Câmpulung

F.C. Pojorâta

Foresterul Frumosu

Bistrita Brosteni

Vicotria Vatra Moldovitei

Calimanelul Panaci

Vânatorul Dorna Candreni

Turbo Forest Poiana Stampei

Calimani Saru Dornei

Programul primei etapei:

Inter Capu Câmpului – FC Pojorâta ( se joaca de la ora 11)

Bistrita Brosteni – Forestierul Frumosu

Turbo Forest Poiana Stampei – Vânatorul Dorna Candreni

Calimanelul Panaci – Calimani Saru Dornei

Vicotria Vatra Moldovitei – Raraul II Câmpulung