Fotbal, Liga a V-a : Meciuri grele pentru liderii celor trei serii

Duminica, 7 septembrie, de la ora 13, vor avea loc meciurile etapei a III-a din cadrul Ligii a V-a. Iata programul întâlnirilor si brigazile de arbitri de la aceste jocuri:

Seria I

Bucovina Serbauti – Locomotiva Dornesti

Arbitri: C. Ariciuc – A. Bilius, D. Zamfirescu (Suceava)

Observator: Ion Moldovan (Siret)

Bucovina Fratautii Noi – Unirea Horodnic

Arbitri: I. Copp – D. Trofin, G. Mendela (Siret)

Observator: A. Olar (Radauti)

Carpati Galanesti – Avântul Volovat

Arbitri: I. Ignat – Ad. Popa, V. Teodorescu (Suceava)

Observator: Ilie Ion (Radauti)

Avântul Gramesti – Scoala de Fotbal Radauti

Arbitri: G. Boariu – I. Gogonel, G. Dumitru (Falticeni)

Observator: M. Astefanoaie (Suceava)

Flacara Vicovu de Jos – Viitorul Negostina

Arbitri: I. Mateiciuc – A. Suleap, I. Ihnatiuc (Siret)

Observator: C. Câmpan (Suceava)

Fagga Pârtestii de Jos – Constructorul Darmanesti

Arbitri: Al. Ursul – D. Lungu, M. Antonescu (Falticeni)

Observator: R. Mihalescu (Suceava)

FC Marginea – Progresul Fratautii Vechi

Arbitri: I. Raicu – Ad. Gramada, Cr. Breaban (Siret)

Observator: V. Iavorenciuc (Suceava)

Stejarul Cajvana – Polul Nord Falcau

Arbitri: C. Ionita – B. Pista, A. Pista (Falticeni)

Observator: I. Chilariu (Suceava)

Bucovina Calafindesti  sta.

Seria a II-a

Fulgerul Ciprian Porumbescu – Stiinta Mitoc

Arbitri: V. Amariei – I. Pântea, C. Mocanu (Falticeni)

Observator: D. Blanaru (Falticeni)

Viitorul Veresti – Somuzul Preutesti

Arbitri: I. Lupastean – V. Tanasa, L. Sofian (Suceava)

Observator: V. Ciofu (Falticeni)

Se joaca la Fântânele, de la ora 11.

Spicul Moara – Victoria Paltinoasa

Arbitri: D. Ursache – D. Cojocaru, M. Lazurca (Siret)

Observator: O. Steiciuc (Falticeni)

Avântul Baia – Vointa Stroiesti

Arbitri: V. Blanaru – A. Cosula, G. Plantos (Falticeni)

Observator: M. Lionte (Dolhasca)

Foresta Râsca – Flacara Rosie Udesti

Arbitri: I. Lucaci – A. Vacaru, V. Parfene (Suceava/Falticeni)

Observator: B. Agafitei (Dolhasca)

Rapid CFR III  – Moldova Draguseni

Arbitri: G. Zubas – A. Tonet, L. Beclea (Radauti)

Observator: C. Paduraru (Suceava)

Foresta Malini – Locomotiva Zvoristea

Arbitri: G. Iriciuc – M. Traistar, C. Ilie (Suceava)

Observator: A. Buruiana (Falticeni)

Progresul Ilisesti – Viitorul Adâncata

Arbitri: V. Ihnatiuc – Al. Ursache, A. Ursache (Siret)

Observator: P. Murarita (Suceava)

Recolta Fântânele – Progresul Salcea

Arbitri: Fl. Bilouseac – V. Vranau, Ad. Gramada (Suceava)

Observator: B. Mihaila (Falticeni)

Seria a III-a

Turbo Forest Poiana Stampei – FC Pojorâta

Arbitri: S. Bodnar – V. Nemes, D. Cojocaru (Vatra Dornei/Gura Humorului)

Observator: M. Haulica (Brosteni)

Calimanel Panaci – Inter Capu Câmpului

Arbitri: M. Irimie – Al. Libenciuc, D. Duduta (Suceava)

Observator: T. Miron (Gura Humorului)

Victoria Vatra Moldovitei – Vânatorul Dorna Candrenilor

Arbitri: V. Tacu – L. Melniciuc, A. Hrisca (Suceava)

Observator: I. Boiciuc (Darmanesti)

Bistrita Brosteni – Calimani Saru Dornei

Arbitri: Fl. Onesim – P. Miftode, V. Tanase (Falticeni)

Observator: D. Catargiu (Suceava)

Larix Dornisoara – CSM Raraul II

Arbitri: D. Cojocaru – S. Bodnar, V. Nemes (Vatra Dornei/Gura Humorului)

Observator: M. Haulica (Brosteni)

Se joaca de la ora 15.