Handbal, Divizia A : CSU II Suceava a pierdut la Focsani

CSM Focsani – CSU II Suceava 36-31 (19-13)

handbal universitatea CS Universitatea II Suceava a pierdut primul meci oficial din cadrul Seriei A  din esalonul secund. Condusi de pe margine de Florin Leuciuc, tinerii handbalisti suceveni nu au vut prea multe sanse în fata formatiei CSM Focsani, una dintre echipe cu pretentii la promovarea în Liga Nationala.

Formatia vrânceana si-a asigurat înca de la pauza un avantaj linistitor de sase goluri, scor 19-13 pentru ca în repriza secunda sa se multumeasca sa-l pastreze.

În etapa a doua, sâmbata, 20 septembrie, CSU II Suceava va întâlni pe HC Vaslui. (Cr. Marcu)

Rezultatele complete ale primei etape:

CSS Bacau – LPS Piatra Neamt 24-28 (13-14)

HC Vaslui – Politehnica Iasi 27-27 (13-13)

Universitatea Galati – CSM RomCri Brasov 22-33 (10-18)

1        CSM RomCri Brasov   1        1        0        0        33-22  2p

2        CSM Focsani              1        1        0        0        36-31  2p

3        LPS Piatra Neamt      1        1        0        0        28-24  2p

4        Politehnica Iasi          1        0        1        0        27-27  1p

5        HC Vaslui                   1        0        1        0        27-27  1p

6        CSS Bacau                 1        0        0        1        24-28  0p

7        CSU II Suceava          1        0        0        1        31-36  0p

8        Universitatea Galati   1        0        0        1        22-33  0p