Fotbal. Liga a V-a : Derby-ul etapei se joaca la Paltinoasa

Duminica, 28 septembrie se disputa o noua runda în cadrul celor trei serii din ale campionatului Ligii a V-a.

Iata programul întâlnirilor si arbitrii delegati la partide:

Seria I

Bucovina Fratautii Noi sta
Bucovina Serbauti – Carpati Galanesti
Arbitri: V. Blanaru – I. Pintea, V. Tanase
Locomotiva Dornesti – Avântul Gramesti (la Siret)
Arbitri: I. Mateiciuc – A. Suleap, A. Gramada
Unirea Horodnic – Flacara Vicovu
Arbitri: F. Bilouseac – Fl. Nechifor, D. Zamfirescu
Avântul Volovat – Fagga Pârtesti
Arbitri: A. Ursache – C. Breaban, Cristian Buhaianu
Scoala de Fotbal Radauti – FC Marginea
Arbitri: I. Marciuc – T. Morosan
Eusadi Negostina – Stejarul Cajvana
Arbitri: A. Grecu – L. Beclea, St. Zaharie
Constructorul Darmanesti – Bucovina Calafindesti
Arbitri: I. Lucaci – A. Libenciuc, A. Baltaru
Progresul Fratautii Vechi – Polul Nord Falcau
Arbitri: A. Ursul – G. Plantos, P. Miftode

Seria a II a

Progresul Salcea – Viitorul Veresti
Arbitri: D. Prodan – L. Sofian, Cr. Ilie
Fulgerul Ciprian Porumbescu – Spicul Moara
Arbitri: F. Onesim – A. Vacariu, Gh. Dumitru
Stiinta Mitoc – Avântul Baia
Arbitri: I. Nataras – D. Trofin, G. Mendela

Somuzul Preutesti – Foresta Râsca
Arbitri: M. Traistar – S. Nemesenciuc, A. Ilisai

Victoria Paltinoasa – Rapid CFR III Suceava
Arbitri: V. Amariei – A. Pista, M. Antonescu
Vointa Stroiesti – Foresta Malini
Arbitri: A. Popa – V. Vranau, V. Pelmus
Flacara Rosie Udesti – Progresul Ilisesti
Arbitri: R. Teleaga – G. Zubas, L. Tonet
Moldova Draguseni – Recolta Fântânele
Arbitri: A. Blanaru – D. Lungu, B. Pista
Locomotiva Zvoristea – Viitorul Adâncata
Arbitri: I. Copp – C. Sucaliuc, D. Cojocaru

Seria a III a

FC Pojorâta – Raraul II Câmpulung
Arbitri: V. Tacu – V. Tanasa, V. Teodorescu
Inter Capu Câmpului – Larix Dornisoara
Arbitri: V. Parfene – C. Mocanu, A. Cosula
Turbo Forest Poiana Stampei – Bistrita Brosteni
Arbitri: Avadanei – D. Iacoban, A. Hrisca

* Calimanel Panaci – Victoria Vatra Moldovitei
Arbitri: S. Bodnar – D. Cojocaru, V. Nemes
* Calimani Saru Dornei – Forestierul Frumosu
Arbitri: D. Cojocaru – S. Bodnar, V. Nemes
* meciurile se joaca la Panaci: primul la ora 13, iar al doilea – ora 15.