Fotbal, Liga a V-a : FC Marginea, Stiinta Mitoc si Bistrita Brosteni, conduc in clasament





          Duminica, 28 septembrie, s-au disputat meciurile din cadrul etapei a sasea din cele trei serii ale Ligii a V-a.

         În Seria I, FC Marginea conduce în clasament, având maximum de puncte. În etapa de duminica, liderul a dispus de juniorii de la Scoala de Fotbal Radauti, scor 8-1.

         În Seria a II-a, Fulgerul Ciprian Porumbescu a învins cu 11-1 pe Spicul Moara iar pe primul loc se afla Stiinta Mitoc.

         În Seria a III-a, la Saru Dornei s-au marcat opt goluri iar Bistrita Brosteni este lider, având victorii pe linie.






Seria I

Bucovina Serbauti – Carpati Galanesti                         6 – 1

Locomotiva Dornesti – Avântul Gramesti                      0 – 2

Unirea Horodnic – Flacara Vicovu de Jos                       3 – 2

Avântul Volovat – Fagga Pârtestii de Jos                      7 – 1

Scoala de Fotbal Radauti – FC Marginea                       1 – 8

Eusadi Negostina – Stejarul Cajvana                            6 – 3

Constructorul Darmanesti – Bucovina Calafindesti        8 – 2

Progresul Fratautii Vechi – Polul Nord Falcau                3 – 0

Bucovina Fratautii Noi a stat.

 

Clasament

 

1        FC Marginea              6        6        0        0        35-6    18p     +9

2        Avântul Volovat         6        5        0        1        28-9    15p     +6

3        Avântul Gramesti       6        4        1        1        33-13  13p     +7

4        Locomotiva Dornesti  5        4        0        1        17-7    12p     +3

5        Unirea Horodnic         6        4        0        2        16-15  12p     +3

6        Flacara Vicovu de Jos 6        4        0        2        21-22  12p     +3

7        ConstrDarmanesti      6        3        2        1        32-14  11p     +2

8        Progr. Fratautii Vechi  6        3        0        3        18-14  9p       0

9        Polul Nord Falcau       5        3        0        2        16-12   9p      +3

10      Bucov. Fratautii Noi    5        2        0        3        18-19   6p      -3

11      Carpati Galanesti       6        2        0        4        14-17   6p      -3

12      Bucovina Calafindesti 5        2        0        3        12-26   6p      0

13      Eusadi Negostina       6        2        0        4        14-29   6p      -3

14      Fagga Pârtesti           6        1        1        4        13-25   4p       -5

15      Bucovina Serbauti      5        1        0        4        9-20     3p

16      Stejarul Cajvana        5        0        0        5        9-20     0p      -6

17      ScoaladeFotbal Rad.  6        0        0        6        9-45     0p      -9

 

Seria a II-a

 

Progresul Salcea – Viitorul Veresti                      2 – 0

Fulgerul Ciprian Porumbescu – Spicul Moara      11 – 1

Stiinta Mitoc – Avântul Baia                                7 – 0

Somuzul Preutesti – Foresta Râsca                    5 – 0

Victoria Paltinoasa – Rapid III Suceava              1 – 3

Vointa Stroiesti – Foresta Malini                         1 – 1

Flacara Rosie Udesti – Progresul Ilisesti             6 – 2

Moldova Draguseni – Recolta Fântânele             3 – 2

Locomotiva Zvoristea – Viitorul Adâncata           0 – 0

 

Clasament

 

1        Stiinta Mitoc              6        4        2        0        30-11  14p     +5

2        Vointa Stroiesti         6        4        2        0        21-5    14p     +5

3        Rapid CFR III             6        4        2        0        21-6    14p     +5

4        Somuzul Preutesti     6        4        1        1        32-10  13p     +4

5        Viitorul Adâncata       6        3        2        1        12-5    11p     +2

6        Progresul Salcea       6        3        1        2        30-12  10p     +1

7        Recolta Fântânele     6        3        1        2        27-12  10p     +1

8        Locomotiva Zvoristea6        2        4        0        21-6    10p     +1

9        Moldova Draguseni    6        3        1        2        21-17  10p     +1

10      Victoria Paltinoasa     6        3        0        3        17-10   9p      0

11      Flacara Rosie Udesti   6        2        2        2        17-18  8p      -1

12      Foresta Malini             6        1        4        1        13-11  7p      -2

13      Viitorul Veresti            6        2        0        4        13-15  6p      -3

14      Fulgerul C. Porumb.    6        2        0        4        17-30  6p      -3

15      Foresta Râsca            6        1        1        4        11-24  4p      -5

16      Progresul Ilisesti        6        1        0        5        8-49    3p      -6

17      Spicul Moara               6        0        1        5        5-42    1p      -8

18      Avântul Baia               6        0        0        6        3-36    0p      -9

 

Seria a III-a

FC Pojorâta – Raraul II Câmpulung Moldovenesc  1 – 0

Inter Capu Câmpului – Larix Dornisoara                4 – 2

Turboforest Poiana Stampei – Bistrita Brosteni      0 – 2

Calimanel Panaci – Victoria Vatra Moldovitei          4 – 1

Calimani Saru Dornei – Forestierul Frumosu          4 – 4

Vânatorul Dorna Candreni a stat.

 

Clasament

 

1        Bistrita Brosteni        6        6        0        0        23-3   18p      +9

2        FC Pojorâta               5        5        0        0        12-6   15p      +9

3        Inter Capu Câmpului 6        4        0        2        18-9   12p      0

4        Calimanel Panaci       6        3        0        3        19-18  9p       -3

5        Vâna.Dorna Candreni5        2        1        2        11-11  7p      +1

6        Calimani Saru Dornei 5        2        1        2        15-20  7p      -2

7        Raraul II C-lung         5        2        0        3        6-6      6p      +3

8        Larix Dornisoara        5        2        0        3        11-15  6p      -3

9        Victoria V. Moldovitei 6        1        1        4        8-15    4p      -5

10      Turboforest P.Stamp.6        1        0        5        12-27  3p      -9

11      Forestierul Frumosu  5        0        1        4        8-24    1p      -5