Fotbal, Liga a V‑a : Arbitrii și observatorii partidelor din etapa a XI-a : Duminică, 2 noiembrie 2008, de la ora 13




Seria I

Flacăra Vicovu de Jos – Avântul Grămești 

Ion Lupăștean, Andrei Bilius, Lucian Sofian (SV). Obs. – I. Chilariu (SV)

Fagga Pârteștii de Jos – Carpați Gălănești

Andrei Ițco, Iulian Mândrescu, Cristian Ilie (SV) Obs. – D. Pârgaru (SV)

FC Marginea – FC Bucovina Frătăuții Noi

Cătălin Ariciuc (SV), Cr. Ștefanovici (SV), Claudiu Șucaliuc (Siret) Obs. – I. Armeanca (SV)

Stejarul Cajvana – Bucovina Șerbăuți

Vasile Ihnatiuc, Mariana Lăzurică, Alex. Ursache (Siret) Obs. – Ion Ilie. (Rădăuți)

Bucovina Calafindești – Locomotiva Dornești

Cătălin Cocoș, Marius Trăistar, Cornel  Popovici (SV) Obs. – D. Catargiu (SV)

Polul Nord Falcău – Unirea Horodnic

Șt. Zaharie, Adrian Grecu, Alex Toneț (Rădăuți) Obs. – M. Lionte (Dolhasca)

Progresul Frătăuții Vechi – Avântul Volovăț

Bogdan Conț (SV), Liviu Chilariu (SV); Liviu Belega (Rădăuți) Obs. – Gh. Ștefanovici (Suceava)

Constructorul Dărmănești – Școala de Fotbal Rădăuți

Cosmin Ioniță, Vasile Tanase, Petru Miftode (Fălticeni) Obs. – D. Blanaru (Fălticeni)

Eusadi Negostina stă.

 

Seria a II-a

Foresta Râșca – Avântul Baia

Alex Blănaru, Ion Pintea, Valentin Ivan (Fălticeni) Obs. – A. Buruiană (Fălticeni)

Rapid CFR III Suceava – Spicul Moara

Iulian Raicu, Daniel Trofin, Cristian Breban (SV) Obs. – B. Agafiței (Dolhasca)

Foresta Mălini – Viitorul Verești

Fl. Onesim, Dragoș Lunfu, Marius Antonescu (Fălticeni) Obs. – B. Mihăilă (Fălticeni)

Progresul Ilișești – Fulgerul Ciprian Porumbescu

Fl. Bilouseac (SV), George Plantoș (Fălticeni), Gheorghe Dumitru (Fălticeni) Obs. – V. Ciofu (Fălticeni)

Recolta Fântânele – Știința Mitoc

Vasile Amariei, Cosmin Mocanu, Victor Anghelina (Fălticeni) Obs. – N. Pintea (Fălticeni)

Viitorul Adâncata – Șomuzul Preutești

Ion Mateiciuc, Ad. Cojocaru, Alin Ursache (Siret) Obs. – C. Păduraru (SV)

Locomotiva Zvoriștea – Victoria Păltinoasa

Dumitru Ursache, Andrei Șuleap, Adrian Grămadă (Siret) Obs. – I. Sopon (SV)

Moldova Drăgușeni – Voința Stroiești

Ionuț Marciuc (SV), Vlad Parfenie (Fălticeni), Andrei Pișta (Fălticeni) Obs. – O. Steiciuc (Fălticeni)

Progresul Salcea – Flacăra Roșie Udești

Dorin Prodan (Gura Humorului), Vlad Teodorescu (SV), Aurel Hrișcă (SV) Obs. – H. Bosânceanu (SV)

 

Seria a III-a

Larix Dornișoara – FC Pojorâta

Vasile Tacu, Marius Costiuc, Vasile Pelmuș (SV) Obs. – R. Cașuba (SV)

Forestierul Frumosu – Victoria Vatra Moldoviței

Florin Nechifor, Vlad Tănasae, Ilie Grămadă (SV) Obs. – V. Chiforec (Moldovița)

Rarăul II C-lung – Călimani Panaci

Vlad Blănaru, Andrei Vacaru, Bogdan Pișta (Fălticeni) Obs. – V. Șumacher (Fălticeni)

Călimani Șaru Dornei – Turbo Poiana Stampei

Alex Moruz, Alex Libenciuc, C-tin Neamțu (SV) Obs. – T. Miron. (Gura Humorului)

Vânătorul Dorna Candreni – Inter Capu Câmpului

Iosif Lucaci, Marcel Irimie, Doru Cojocariu (SV) Obs. – C. Agafița (Dolhasca)

Bistrița Broșteni stă.