Fotbal – Liga a V-a : Runda cu numărul XV a Ligii a V-a, runda întâlnirii între vecinele Progresul Frătăuții Vechi și Bucovina Frătăuții Noi

Etapa a XV-a a seriei I a Ligii a V-a programează o dispută de pomină, cea dintre Progresul Frătăuții Vechi și Bucovina Frătăuții Noi. Runada cu numărul XV a seriei I a Ligii a V-a programează meciurile:
 
Seria I

FC Marginea – Fagga Pîrteștii de Jos (se joacă în data de 30 noiembrie)
Arbitri: Gheorghe Iriciuc – L.Grămadă și C.Ștafanovici
Obesrvator: Bogdan Agafița
Bucovina Calafindești – Avântul Grămești
Arbitri: Adrian Popa – Adrian Ghiuță
Observator: Petru Murărița
Polul Nord Falcău – Carpați Gălănești
Arbitri: Ștefan Zaharie – Adrian Grecu și Alexandru Toneț
Observator: Ion Bodnar
Progresul Frătăuții Vechi – Bucovina Frătăuții Noi
Arbitri: Gheorghe Ignătescu – Cristi Ilie și M.Antonescu
Observator: Ion Ilie
Constructorul Dărmănești – Bucovina Șerbăuți
Arbitri: I.Mateiciuc – Adrian Cojcaru și Claudiu Șucaliuc
Observator: Constantin Cîmpan
Eusadi Negostina – Locomotiva Dornești
Arbitri: Bogdan Conț – Liviu Croitoru și Lucian Sofian
Observator: Ștefan Martinescu
Școala de Fotbal Rădăuți – Unirea Horodnic
Arbitri: Teo Moroșan – Alin Ursache și Cristi Breabăn
Observator: Ion Sopon
Partida Stejarul Cajvana – Flacăra Vicovu de Jos a fost amânată. Avântul Volovăț stă în această rundă.

Seria a II-a

Foresta Mălini – Rapid CFR III Suceava
Arbitri: G.Bioriu – C.Mocanu și Victor Anghelina
Obesrvator: M.Leonte
Progresul Ilișești – Foresta Râșca
Arbitri: Dorin Prodan – D.Cojocaru
Observator: Teofil Miron
Recolta Fîntînele – Avântul Baia
Arbitri: Alexandru Blanaru – V.Ivan și GH.Dumitru
Observator: Bogdan Agafița
Viitorul Adâncata – Spicul Moara
Arbiri: Vasile Ihnatiuc – M.Lăzurcă
Observator: V.Iavorenciuc
Locomotiva Zvoriștea – Viitorul Verești
Arbitri: Ionuț Copp – D.Trofin și Ilie Ihnatiuc
Observator: I.Moldovan
Moldova Drăgușeni – Fulgerul Ciprian Porumbescu
Arbitri: C.Ioniță – A.Pața și Dumitru Lungu
Observator: B.Mihăilă
Flacăra Roșie Udești – Știința Mitoc
Arbitri: I.Avădanei – Cr.Ștefanovici și M.Costiuc
Observator: Ion Chilariu
Voința Stroiești – Șomuzul Preutești
Arbitri: Cristi Cearcovschi – D.Zamfirescu
Observator: Radu Mihalescu
Progresul Salcea – Victoria Păltinoasa
Arbitri: V.Amariei – V.Tanase și C.Miftode
Observator: V.Sumacher