SUCEA♥A cu o inimă în locul literei V, noul logo al municipiului, va fi montat în zona centrală de Ziua Bucovinei. Ion Lungu: Aici nu e vorba să ne iubim primarul. Cine vrea să-l iubească îl poate iubi. E vorba să ne iubim orașul

Primarul Sucevei, Ion Lungu, a anunțat, miercuri, că noul logo al municipiului Suceava, Ador SUCEA♥A, va fi montat în data de 28 noiembrie în zona centrală a municipiului.

El a spus că acest logo ar fi trebuit montat în Parcul Șipote, dar că încă parcul nu a intrat în proprietatea municipiului, motiv pentru care a decis să fie montat în zona centrală, lângă patinoarul artificial care va fi amplasat  pe perioada Sărbătorilor de Iarnă.

Acest logo va fi iluminat și va fi inaugurat odată cu iluminatul festiv pentru Sărbătorile de Iarnă.

Ion Lungu a explicat că a observat că în mai multe localități din țară sunt diferite mesaje cu „I love…”

Primarul Sucevei, Ion Lungu – conferința de presa

Gepostet von NewsBucovina.ro am Dienstag, 12. November 2019

”Am decis să facem și noi un logo. Să ne iubim orașul nostru. Aici nu e vorba să ne iubim primarul. Cine vrea să-l iubească îl poate iubi. E vorba să ne iubim orașul. Eu zic că toți trebuie să ne iubim orașul, că e orașul nostru, cu plusuri, cu minusuri”, a spus Ion Lungu. (T.B.)

loading...