Intră acum și în grupul de
Un grav accident s-a produs în noaptea de vineri spre sâmbătă la Mălini.
Potrivit plutonier Radu Gabriel din cadrul ISU Suceava accidentul rutier s-a produs pe raza comunei Mălini, sat Poiana Mărului.
El a menționat că o motocicletă pe care se aflau doi tineri a intrat într-un cap de pod.
![](https://cdn.newsbucovina.ro/wp-content/uploads/2023/10/WhatsApp-Image-2023-10-14-at-01.35.00_5e8c3d46-768x1024.jpg)
![](https://cdn.newsbucovina.ro/wp-content/uploads/2023/10/WhatsApp-Image-2023-10-14-at-01.35.00_35b0c88c-768x1024.jpg)
În urma impactului un tânăr de 26 de ani a fost găsit în stare de inconștiență și i s-au aplicat manevre de resuscitare, dar fără răspuns, fiind declarat decesul.
Un alt tânăr de 23 de ani, conștient și cooperant a fost monitorizat de către resursele medicale trimise la fața locului și ulterior transportat la spital.
La fața locului au intervenit pompierii militari ai Detașamentului Fălticeni cu o autospecială pentru descarcerare și o ambulanță SMURD B2 cu sprijinul unui echipaj al Serviciului de Ambulanță Județean Suceava.
Intră acum și în grupul de