Intră acum și în grupul de
Circulația rutieră a fost blocată, marți după amiaza, în Pasul Mestecăniș.
![](https://cdn.newsbucovina.ro/wp-content/uploads/2024/04/Screenshot-2024-04-02-160013.png)
Potrivit Centrului INFOTRAFIC din Inspectoratul General al Poliţiei Române, din cauza vântului puternic trei brazi au căzut pe partea carosabilă și au blocat ambele sensuri de mers. Incidentul s-a produs pe DN 17 Vatra Dornei – Câmpulung Moldovenesc, la kilometrul 160+750 metri, în zona localității Iacobeni (Pasul Mestecăniș).
Din fericire nu sunt persoane rănite și nici autoturisme avariate.
Intră acum și în grupul de